• LOGOPEDA – mgr Bożena Pospiech

W naszej szkole w terapii logopedycznej mogą uczestniczyć nie tylko dzieci z klas I-III, ale również starsi uczniowie, którzy powinni i chcą doskonalić prawidłową wymowę.
        Zajęcia odbywają się w formie zabawy ( maksymalnie w czteroosobowych grupach – zgodnie z rozporządzeniem MEN). Dzieci korzystają z bogatej bazy dydaktycznej, w tym z programów multimedialnych.

Terapia logopedyczna obejmuje:
        - uzyskanie prawidłowej artykulacji głosek
        - rozwijanie słownictwa biernego i czynnego
        - doskonalenie koncentracji
        - doskonalenie orientacji przestrzennej
        - ćwiczenia dla dzieci z problemami w czytaniu i pisaniu o podłożu dyslektycznym
        - wykorzystanie elementów programu „Ortograffiti”
        - pracę metodą ANTARES ( czytanie ze zrozumieniem, układanie wyrazów z sylab, skreślanie zbędnych wyrazów itp.)

Zajęcia logopedyczne odbywają się bezpośrednio po zakończeniu obowiązkowych lekcji.