• LOGOPEDA – mgr Bożena Pospiech

W naszej szkole w terapii logopedycznej mogą uczestniczyć nie tylko dzieci z klas I-III, ale również starsi uczniowie, którzy powinni i chcą doskonalić prawidłową wymowę.
          Zajęcia odbywają się w formie zabawy ( maksymalnie w czteroosobowych grupach – zgodnie z rozporządzeniem MEN). Dzieci korzystają z bogatej bazy dydaktycznej, w tym z programów multimedialnych.

Terapia logopedyczna obejmuje:
          - uzyskanie prawidłowej artykulacji głosek
          - rozwijanie słownictwa biernego i czynnego
          - doskonalenie koncentracji
          - doskonalenie orientacji przestrzennej
          - ćwiczenia dla dzieci z problemami w czytaniu i pisaniu o podłożu dyslektycznym
          - wykorzystanie elementów programu „Ortograffiti”
          - pracę metodą ANTARES ( czytanie ze zrozumieniem, układanie wyrazów z sylab, skreślanie zbędnych wyrazów itp.)

Zajęcia logopedyczne odbywają się bezpośrednio po zakończeniu obowiązkowych lekcji.