• MAJOWE ZAJĘCIA W MUZEUM

29.05.2023

18 maja 2023 r.uczniowie klas I-III kolejny raz odwiedzili Muzeum Okręgowe w Koninie.Tym razem,jak przystało na prawdziwych ,,Muzealniaków'' dzieci zwiedziły dworek i otaczający go piękny,kwitnący o tej porze roku ogród.Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystrój budynku,w tym sypialnię,jadalnię,gabinet oraz przedmioty codziennego użytku dawnych jego mieszkańców.A skoro za oknem maj, nie sposób było przejść obojętnie obok przepięknie kwitnących wokół drzew i krzewów.Każde dziecko wykonało później swój kwiatowy witraż,wykorzystując do jego powstania kwiaty i liście roślin z przymuzealnego ogrodu.Mali artyści z zaangażowaniem zabrali się do pracy.Z przygotowanych materiałów wykonali twórcze kompozycje,wykazując się ogromną kreatywnością i pomysłowością.Jak zawsze każda praca była inna, a różnorodność materiałów przyrodniczych pozwoliła dać im upust wyobraźni.Zapraszamy do galerii-dzieci podczas zwiedzania dworku i wykonujące swój kwiatowy witraż.

• KINO SZKOŁA

25.05.2023

18.05.2023r klasa 5 wzięła udział w projekcie filmowym w KDK. Uczniowie obejrzeli film pt:"Świat według kota" Po filmie udaliśmy się do kręgielni oraz na plac zabaw na swieżym powietrzu.

• Muzealna Gra Terenowa

12.05.2023

W dniu dzisiejszym klasa V wzieła udział w Muzealnej Grze Terenowej. Uczniowie rozwiązywali zadania zamieszczone w kartach pracy w przestrzeni muzealnej pod czujnym okiem edukatora. Odszukiwali wybrane obiekty, przyglądali się szczegółom, jak również łączyli fakty i wysuwali wnioski. Po zakończeniu gry wyłonione zostały trzy najlepsze zespoły z największą ilością zdobytych punktów. Na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy  zostali obdarowani drobnymi upominkami.