• ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      13.10.2023

      Dnia 13 października obchodziliśmy w naszej szkole podwójną uroczystość. Przyjęliśmy do naszej społeczności szkolnej uczniów klasy pierwszej, oraz świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Ślubowanie przebiegło w miłej atmosferze, w gronie rodziców i zaproszonych gości. Były piosenki, wiersze oraz łzy radości i wzruszenia. Aktu pasaowania na ucznia dokonał rycerz z Muzeum Okręgowego w Koninie.  Pan Dyrektor Karol  Fritz pogratulował pierwszakom oraz życzył im sukcesów w odkrywaniu tajników wiedzy. Uczniowie zostali obdarowani licznymi prezentami ufundowanymi przez  rodziców,  Radę Rodziców oraz otrzymali medale, które  zostały wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3d. Z okazji Dnia Nauczyciela starsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali ciekawy program artystyczny by w ten sposób podziękować nauczycielom za ich trud pracy. Dyrektor szkoły wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły.Wszyscy nauczyciele oraz pracownicy szkoły za swoją pracę zostali obdarowani orderami  wydrukowanymi na naszej drukarce 3d.  Rada Rodziców przygotowała dla nauczycieli słodką niespodziankę przepiękny tort ze zdjęciem naszej szkoły za co serdecznie dziękujemy :) 😀 

    • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
     • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

      11.10.2023

      W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4 i 6 obejrzeli film pt:,, Kino Nieme" w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zapoznali się z najważniejszymi elementami dzieła filmowego jego historią oraz interpretacją. Po filmie uczniowie klasy 6 odwiedzili pobliską restaurację Mc Donald's, a następnie udali się na spacer po okolicznym parku. Nie zabrakło także gier i zabaw na świeżym powietrzu.

    • WYCIECZKA DO STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ
     • WYCIECZKA DO STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ

      09.10.2023

      Dnia  09.10.2023r klasa 6 odwiedziła Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach na temat zbilansowanej diety. Oglądali piramidę zdrowego żywienia oraz zapoznali się z zasadami zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży. Obejrzany przez nich film pt:,, Z grubego w zdrowego" bardzo ich zainteresował i skłonił do głębszej refleksji na własną dietą i odżywianiem. Uczniowie odwiedzili także pracownię parazytologii,  bakteriologii, sekcję badań mikrobiologicznych żywności, wody i gleby oraz pracownię oznaczeń  fizyko-chemicznych wody.

    • KONKURS KLOCKI EDUKACYJE SKRIKIT LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI
     • KONKURS KLOCKI EDUKACYJE SKRIKIT LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

      05.10.2023

      We wrześniu uczniowie klasy 4 rozpoczęli przygodę z edukacyjnymi klockami SkriKit w ramach programu "Labolatoria Przyszłości". Tworzyli własne, niepowtarzalne i oryginalne konstrukcje. Bawiąc się, uczyli rozbudowy robotycznych konstrukcji  oraz zapoznawali się z elementami programowania i robotyki. Dnia 05.10.23 został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą budowę z klocków. I miejsce zajęli chłopcy: Ksawery Pingot oraz Michał Osajda, II miejsce zdobył Antoni Chwaliński, III miejsce przyznano Mikołajowi Drużbiakowi. Chłopcy otrzymali dyplomy oraz breloczki wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3d.

      Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu życząc dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i talentów.😉😘

    • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

      27.09.2023

      Dzisiaj świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole Uczniowie przygotowali piękne flagi, zrobili plakaty, przedstawiające wynalazki, wylosowanego przez klasę kraju. Wzięliśmy udział w konkursie indywidualnym z wiedzy o krajach Europy oraz ich językach na platformie KAHOOT 1 miejsce zajął uczeń klasy 7 Sebastian Białecki 2 miejsce zajął uczeń klasy 5 Jakub Pilarczyk i 3 miejsce należało do ucznia klasy 5 Marcela Pingota GRATULUJEMY ;)

    • DZIEŃ KROPKI
     • DZIEŃ KROPKI

      15.09.2023

      15 września 2023 r odbył  się  w naszej  szkole Dzień Kropki. Dzieci i młodzież ,,ozdobiły" swoje stroje różnokolorowymi kropkami. Wspólnie ułożyliśmy jedną dużą kropkę z naszych imion, która pokazała społeczność naszej szkoły. W konkursie zorganizowanym z okazji tego święta 1 miejsce zdobyły ex aequo uczniowie klas 6 i 7. W nagrodę otrzymali dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Gratulujemy 😉

    • Klocki Edukacyjne SkriKit
     • Klocki Edukacyjne SkriKit

      22.06.2023

      W ostatnich dniach nauki przed wakacjami uczniowie naszej szkoły bawili się ucząc edukacyjnymi klockami SkriKit. Klocki konstrukcyjne to świadome narzędzie do rozbudowy i ulepszenia SkriBota. W połączeniu z Creatorem tworzyli własne kreatywne, robotyczne konstrukcje o zaawansowanych funkcjonalnościach. Klocki których  brakowało nam w zestawie drukowaliśmy z wykorzystaniem drukarki 3d. To idealne narzędzie do wytłumaczenia podstaw programowania: czym są algorytmy, jakie mają cechy i jak je stworzyć.

    • 160 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO
     • 160 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

      16.06.2023

      Z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego odbył się IX Rajd Rowerowy „Szlakiem Powstańców 1863 Olszowy Młyn – Kazimierz Biskupi”, którego współorganizatorami byli p. Irena Tomaszewska i Muzeum Okręgowe w Koninie. Nad bezpieczeństwem czuwała sekcja rowerowa CIKLO PTTK Konin uczestniczyło w nim 60 rowerzystów: uczniów, rodziców, sympatyków SP nr 10 i SP nr 11 w Koninie.Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach powstańców styczniowych P.K. Gorczyca z MO w Koninie udzielił ciekawej lekcji historii n/t bitwy pod Olszowym Młynem oraz bitwy pod Bieniszewem. O Bractwie świętych pięciu męczenników w Kazimierzu Biskupim opowiedział członek bractwa p. W. Dryjański z GOK.Ciekawych atrakcji dostarczyli Aeroklub i Ochotnicza Straż Pożarna w Kazimierzu Biskupim.

    • MAKIETY DO ROBOTÓW VEX IQ
     • MAKIETY DO ROBOTÓW VEX IQ

      06.06.2023

      Dnia 06 czerwca odbyła się prezentacja projektu "Makiety dla robotów VEX IQ". Była ona zwieńczeniem wielotygodniowej pracy uczniów klas 7 i 8. Uczniowie konstruowali i programowali roboty w aplikacji VEXcode IQ  na lekcjach informatyki, a w ramach zajęć rozwijających kreatywność uczniowie budowali dla nich tematyczne makiety. Wszystkie połączone są ze sobą  różnymi elementami np. mostami, drogami, co umożliwiło im przemieszczanie w pięciu różnych obszarach: pustynia, wieś, miasto, las, łąka. Była to dla uczniów wspaniała zabawa oraz niezapomniana przygoda z nauką programowania. Uczestnicy projektu wykazali się twórczym potencjałem, ogromnym zaangażowaniem oraz niezwykłą pomysłowością czego wyrazem są skonstruowane przez nich makiety.

                                              received_642278774456780.mp4

      .

    • MAJOWE ZAJĘCIA W MUZEUM
     • MAJOWE ZAJĘCIA W MUZEUM

      29.05.2023

        18 maja 2023 r.uczniowie klas I-III kolejny raz odwiedzili Muzeum Okręgowe w Koninie.Tym razem,jak przystało na prawdziwych ,,Muzealniaków'' dzieci zwiedziły dworek i otaczający go piękny,kwitnący o tej porze roku ogród.Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystrój budynku,w tym sypialnię,jadalnię,gabinet oraz przedmioty codziennego użytku dawnych jego mieszkańców.A skoro za oknem maj, nie sposób było przejść obojętnie obok przepięknie kwitnących wokół drzew i krzewów.Każde dziecko wykonało później swój kwiatowy witraż,wykorzystując do jego powstania kwiaty i liście roślin z przymuzealnego ogrodu.Mali artyści z zaangażowaniem zabrali się do pracy.Z przygotowanych materiałów wykonali twórcze kompozycje,wykazując się ogromną kreatywnością i pomysłowością.Jak zawsze każda praca była inna, a różnorodność materiałów przyrodniczych pozwoliła dać im upust wyobraźni.Zapraszamy do galerii-dzieci podczas zwiedzania dworku i wykonujące swój kwiatowy witraż.

    • KINO SZKOŁA
     • KINO SZKOŁA

      25.05.2023

      18.05.2023r klasa 5 wzięła udział w projekcie filmowym w KDK. Uczniowie obejrzeli film pt:"Świat według kota" Po filmie udaliśmy się do kręgielni oraz na plac zabaw na swieżym powietrzu.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza Konin, ul. Leopolda Staffa 5
   • 632427214
   • https://sp10konin.edupage.org 62-510 Konin Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Marika Tomaszewska – Nowicka email: marika.tomaszewska-nowicka@konin.um.gov.pl oraz Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Justyna Bruch, email: justyna.bruch@konin.um.gov.pl
  • Logowanie