• NAUKA Z WYOBRAŹNIĄ
     • NAUKA Z WYOBRAŹNIĄ

      25.10.2022

      W dniu dzisiejszym najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych zajęciach z robotyki. Poznali budowę oraz uczyli się sterować robotami VEX IQ zakupionymi w ramach projektu MEiN "Labolatoria Przyszłości". Maluchy świetnie poradziły sobie z obsługą robotów. Do pomocy chętnie włączyli się starsi koledzy z klasy 8. Zajęcia dostarczyły uczniom wielu wrażeń,  radości a także dały możliwość realizowania własnych nowatorskich pomysłów. Uczniowie klas - 7 i 8 rozpoczęli naukę programowania robotów korzystając z aplikacji VEXcode. Polega ono na układaniu odpowiednich bloków, które są uczniomim dokonale znane z języka programowania Scratha realizowanego na zajęciach informatyki już od najmłodszych lat. Po zapisaniu projektów roboty wykonywały zaprogramowane komendy. Uczniowie rozwijali umiejętność analogicznego i logicznego myślenia, uczyli się współpracy i kreatywności.

       

    • BĘDĘ KOCHAŁ I CZCIŁ MOJĄ OJCZYZNĘ - POLSKĘ
     • BĘDĘ KOCHAŁ I CZCIŁ MOJĄ OJCZYZNĘ - POLSKĘ

      20.10.2022

      Dnia 20.10.2022 uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów przez rycerza z Muzeum Okręgowego w Koninie. Podczas przemówienia oraz prezentacji multimedialnej pan dyrektor szkoły Karol Fritz nawiązał do historii pierwszych uczniów z ubiegłego stulecia, oraz życzył Pierwszoklasistom sukcesów w odkrywaniu tajników wiedzy.Najmłodsi uczniowie złożyli kwiaty pod popiersiem Adama Mickiewicza. Starsi koledzy i koleżanki zobowiązali się pomagać, aby szkolne życie upływało radośnie i szczęśliie. Uczniowie zostali obdarowani licznymi prezentami ufundowanymi przez rodziców, Radę Rodziców oraz WORD w Koninie. Po uroczystości Rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek. 

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      17.10.2022

      Dnia 13.10.2022 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. Młodzi artyści piosenką i wierszem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Dyrektor Szkoły zapoznał uczniów z historią Dnia Edukacji, oraz wręczył nagrody wszystkim wyróżnijącym się nauczycielom i pracownikom szkoły. Przedstawicielka RR pani Monika przekazała życzenia i podziękowania dla nauczycieli za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

    • INNOWACJA!
     • INNOWACJA!

      12.10.2022

      W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III będą uczestniczyli w comiesięcznych warsztatach, które będą się odbywały w Muzeum Okręgowym w Koninie.Zajęcia będą pobudzały wyobraźnię, rozwijały sprawność manualną i koordynację wzrokową. Dzieci zaprezentują swoje umiejętności. Zajęcia zapewniają dużo zabawy i radości!Dzieci z przyjemnością uczestniczyły w pierwszych warsztatach pod hasłem ,,Makatki- mądrości że ściany''.

    • KLOCKI LEGO
     • KLOCKI LEGO

      11.10.2022

      Klocki Lego to jedna z najbardziej kultowych zabawek w historii. Budowanie z klocków to wspaniała zabawa, która nie tylko pobudza wyobraźnię, ale wpływa na sprawność manualną i koordynację wzrokową. Dzisiaj wymarzone konstrukcje z klocków Lego, swój niepowtarzalny świat budowali uczniowie z klasy 5. 

    • Projekt Filmowy Nowe Horyzonty
     • Projekt Filmowy Nowe Horyzonty

      10.10.2022

      Dnia 06.10.22 r klasa 5 wzięła udział w projekcie filmowym Nowe Horyzonty. Uczniowie obejrzeli film pt:" Łowcy Czarownic". Opowiadał on o dwójce przyjaciół nieśmiałym Jovanie i zadziornej Milicy,  oraz o  nieoczekiwanej przyjaźni między skrajnie różnymi osobowościami. Dziecięcy bohaterowie odkryli siły drzemiące w zaufaniu i mocy czerpanej ze wsparcia drugiej osoby. Młodzi widzowie, obserwując Milicę i Jovana,  szybko odnaleźli odpowiedź na pytanie, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz uzmysłowi sobie trud życia z niepełnosprawnością.

       

    • WYŚCIGI ROBOTÓW VEX IQ
     • WYŚCIGI ROBOTÓW VEX IQ

      06.10.2022

      W dniu dzisiejszym  odbyły się wyścigi robotów. Chłopcy z klasy 8 chętnie wzięli  w nich udział. Wyzwaniem które na nich czekało było przeniesienie piłeczki z jednego miejsca na  wyznaczone w jak najkrótszym czasie. Każdy miał własnego robota i mógł popisać się umiejętnościami. Uczniowie mieli dużo zabawy i radości podczas wyścigu. W czołowej trójce znaleźli się Wojciech Kobierski, Juliusz Smektała oraz Jan Kurlapski. Chłopcy otrzymają dyplomy oraz breloczki zaprojektowane i wydrukowane na szkolnej drukarce 3D.

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspaniałą zabawę wszystkim uczestnikom ;)

    • Roboty WEX IQ - Drukarka 3D - Projekt MEiN
     • Roboty WEX IQ - Drukarka 3D - Projekt MEiN

      05.10.2022

      VEX IQ to idealny zestaw do nauki programowania. W ramach projektu ,,Laboratorium przyszłości" uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem i dużym zaangażowaniem składali różne wersje robotów. Sterowanie dostarczyło im wielu wrażeń i radości oraz było doskonałą lekcją robotyki.W pierwszym miesiącu zajęć dzieci uczyły się także obsługi drukarki 3D jak zakładać i wprowadzać filament, kalibrować urządzenie i poziomować stół. W różnych aplikacjach tworzyły pierwsze swoje projekty. Efekty ich pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

    • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Konin
     • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Konin

      29.09.2022

      Dnia 23 września w naszej szkole odbyły się Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Konin. W dniu wyborów uczniowie mogli samodzielnie jak dorośli obywatele dokonać wyboru swoich przedstawicieli, którzy będą ich reprezentantami w strukturach Młodzieżowej Rady Miasta. Wybory wygrał Wojciech Kaczor z klasy 8, który będzie reprezentował naszą szkołę. Uczniowie już od najmłodszych klas uczą się na czym polegają demokratyczne wybory. Samorządność uczniowska to doskonałe ćwiczenia z demokracji, zaangażowania i dialogu tak ważnego dla wszystkich. Uczniowie uczą się procesów demokratycznych w praktyce oraz rozwijają umiejętności potrzebne do życia w większej wspólnocie.

    • Dodatkowe zajęcia z szermierki
     • Dodatkowe zajęcia z szermierki

      23.09.2022

       Szermierkia to niezwykła dyscyplina sportu. Na pewno niejedno dziecko, słuchając opowieści o dzielnych, walczących rycerzach, zamierzało choć raz, być jednym z nich. Czemu więc nie spełnić tych marzeń i nie spróbować swoich sił w szermierce? Swoje pierwsze zajęcia z tego niezwykłego sportu rozpoczęli właśnie uczniowie klasy III. Są to zajęcia dodatkowe, które mają na celu rozwijanie pasji, zapewnienie dobrej zabawy poprzez aktywność fizyczną, a także chęć zaszczepienia naturalnej potrzeby ruchu w przyszłości.  

      Zapraszamy wszystkich pozostałych uczniów z tej klasy, którzy są jeszcze niezdecydowali, by dołączyli do grupy i rozpoczęli prawdziwą przygodę.  Pamiętajcie, że każda aktywność fizyczna to dobra zabawa i przyjemna forma spędzania wolnego czasu dająca ogromną radość.

                                      Zajęcia odbywają się bezpłatnie w piątki. Zapraszamy ;)

       

    • EKO-SZKOŁA
     • EKO-SZKOŁA

      03.09.2022

        Nowy Rok szkolny rozpoczynamy świetną wiadomością - właśnie po raz kolejny otrzymaliśmy tytuł EKO-SZKOŁA. To efekt działań podejmowanych przez cały poprzedni rok szkolny w ramach ogólnopolskiego projektu EKO-SZKOŁA i najlepsza motywacja do dalszej pracy!

    • 1 sierpnia 1944 - Powstanie Warszawskie - Pamiętamy!
     • 1 sierpnia 1944 - Powstanie Warszawskie - Pamiętamy!

      01.08.2022

      Polskie wystąpienie zbrojne przeciw wojskom niemieckim okupującym stolicę Polski,  zryw był częścią zorganizowanej przez Armię Krajową akcji „Burza”.  1 sierpnia do walk przystąpiło około 30tys. żołnierzy Armii Krajowej stan ich uzbrojenia przedstawiał się wręcz tragicznie gdyż tylko około 10%  żołnierzy posiadało broń.  Powstańcy musieli stawić czoła stałemu garnizonowi niemieckiemu w sile około 20tys. w pełni uzbrojonych ludzi z czego ponad połowa to regularne wojsko.  Niemcy mogli liczyć ponadto na wsparcie jednostek pancernych, artylerii i lotnictwa.Powstanie rozpoczęło się 1 sierpnia o godz. 17:00 (Godzina „W”) wtedy jednostki Okręgu Warszawskiego AK oraz oddziały dyspozycyjne Komendy Głównej AK zaatakowały niemieckie obiekty we wszystkich dzielnicach okupowanej Warszawy. Do akcji powstańczej spontanicznie przyłączała się ludność cywilna, która pomagała walczącym w budowaniu barykad, umocnień oraz kopaniu rowów przeciwczołgowych. W Powstaniu Warszawskim oprócz oddziałów Armii Krajowej brali udział również żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ) oraz Armii Ludowej (AL). Niestety wobec małej liczby zrzutów ze strony aliantów oraz  braku pomocy ze strony wojsk sowieckich stojących na prawym brzegu Wisły, 2 października 1944 roku powstanie po 63 dniach walki zakończyło się klęską wojsk powstańczych.

      Chwała Bohaterom !!!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza Konin, ul. Leopolda Staffa 5
   • 632427214
   • https://sp10konin.edupage.org 62-510 Konin Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Marika Tomaszewska – Nowicka email: marika.tomaszewska-nowicka@konin.um.gov.pl oraz Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Justyna Bruch, email: justyna.bruch@konin.um.gov.pl
  • Logowanie