• NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII

29.11.2021

Uczniowie klasy piątej wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. W strojach starożytnych bogów i herosów zagościli na uczcie olimpijskiej u Zeusa. Opowiedzieli o swoim pochodzeniu, powiązaniach rodzinnych i niezwykłych przygodach. Lekcja była utrwaleniem wiadomości dotyczących wierzeń starożytnych Greków.

25.11.2021

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

W naszej szkole dziś również zagościły małe i duże misie, ulubione przytulanki, nie tylko tych najmłodszych. Dzieci ćwiczyły z misiami na lekcjach wychowania fizycznego, podczas lekcji bibliotecznych i zajęć w świetlicy dowiedziały się skąd wzięło się dzisiejsze, stosunkowo nowe święto. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Misie są też bohaterami wielu książek, bajek i filmów. Wszyscy znają Kubusia Puchatka, misia Paddingtona, Colargola, czy Uszatka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały fragmentów książki o przygodach misia Paddingtona, a kolorowanki i rysunki misiów, które dziś powstały można podziwiać na szkolnym korytarzu.

•  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
          • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

25.11.2021

Fragmenty Konwencji Praw Dziecka na szkolnych korytarzach,  interaktywne quizy i gra memory  dla starszych uczniów, kolorowanki dla najmłodszych oraz konkurs plastyczny - tak w tym roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka wyjątkowe święto ustanowione uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka -najważniejszego dokumentu gwarantującego wszystkim dzieciom równe prawa, niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania.

• MISTRZOWIE PIĘKNEGO CZYTANIA

25.11.2021

17 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy, podczas którego, jak co roku, wybrany został MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA.

Wzięli w nim udział uczniowie klas 2 i 3:

Antoni Chwaciński, Marta Dębowska, Antoni Jakubowski, Jakub Kobierski, Oskar Kordyl, Michał Osajda, Marcel Pingot i Amelia Sawicka.

Dzieci czytały znane, wybrane przez siebie fragmenty książek, a następnie nieznane wcześniej, wybrane losowo fragmenty książki "W krainie legend".

Ten rok okazał się wyjątkowy, gdyż dwie osoby zajęły pierwsze miejsce!

Mistrzami Pięknego Czytania zostali – Jakub Kobierski i Marcel Pingot z klasay 3

Wicemistrzem Pięknego Czytania został – Michał Osajda z klasy 2

Gratulujemy!!!

• Ślubowanie pierwszaków