•  SPOTKANIE Z WETERYNARZEM W RAMACH PROJEKTU "LEGOWISKA DLA PSIJACIÓŁ ZE SCHRONISKA"
          • SPOTKANIE Z WETERYNARZEM W RAMACH PROJEKTU "LEGOWISKA DLA PSIJACIÓŁ ZE SCHRONISKA"

30.03.2022

Dnia 30.03.22 o godz 16.30 klasa 4 wzięła udział w spotkaniu z weterynarzem - behawiorystą oraz trenerem,  opiekunem przesympatycznych piesków. Dwie urocze sunie towarzyszyły nam w tym niezwykle interesującym spotkaniu. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację multimedialną z której dowiedziały się wielu rzeczy na temat podstaw komunikacji z naszymi pupilami. W jaki sposób stworzyć środowisko, w którym zarówno pies, jak i opiekun będą czuli się dobrze. Trener szkolenia psów pokazał dzieciom wiele ciekawych sztuczek, a sunia o imieniu Nala która jest pieskiem tropiącym świetnie poradziła sobie z odnlezienim dzieci w ich kryjówkach. W czasie spotkania uczniowie skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów: gorącej herbatki oraz przepysznych słodkości. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drobne  upominki.

• ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

30.03.2022

22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Jest to święto ustanowione w celu podniesienia świadomości ludzi, jak wielką rolę odgrywa woda i pogłębienia szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. O tym, jak ważna jest woda przypomnieli sobie wszyscy uczniowie podczas różnorodnych zajęć o tematyce wodnej -  przez cały dzień towarzyszyły nam zabawy i gry edukacyjne, warsztaty, quizy, pokazy, a na korytarzu szkolnym pojawiła się tematyczna gazetka.

• NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

25.03.2022

Dnia 25.03.22 klasa IV w ramach projektu Nowe Horyzonty obejrzała film pt:"Drogi Panie Dyktatorze". Film opowiada o trudnych dylematach etycznych dwojga głównych bohaterów: Anny, której mąż Bernd walczy na froncie, i jej nastoletniego syna, pragnącego w nowym środowisku zyskać akceptację rówieśników. Film jest piękną lekcją historii o sile wiary, miłości, przyjaźni oraz stawianiu czoła przeciwnościom losu.

• ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGU

22.03.2022

W Światowym Tygodniu Mózgu poznawaliśmy sposoby na jego usprawniania, możliwości wykorzystania aktualnej wiedzy o mózgu w praktyce szkolnej, ale także uczyliśmy się troszczyć o mózg. Pamiętajcie- sen, odpoczynek, relaks, nawodnienie, ruch-to podstawa.

• SPEKTAKL TEATRALNY ,,W pustyni i w sieci''

14.03.2022

14.03.22 klasa 4 brała udział w spektaklu teatralnym pt: "W pustyni i w sieci" poświęcony bezpieczeństwu dzieci w internecie ze szczególnym uwzględnieniem problematyki nadużywania komputerów. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego był dla widzów wspaniałą lekcją jak bezpiecznie korzystać z sieci, jak radzić sobie z cyberprzemocą, oraz uświadomił młodym odbiorcom, że prawdziwe życie toczy się nie w świecie wirtualnym a w życiu realnym. W tym dniu dzieci odwiedziły także salę zabaw ,,Wartownia". Na miejscu zastały całą moc atrakcji. Na czterech poziomach sali uczniowie mięli okazję pobawić się i miło spędzić czas. Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie, labirynty, baseny, tajemnicze przejścia. Wrażenia były naprawdę niepowtarzalne.

• WYCIECZKA DO KINA HELIOS

10.03.2022

We wtorek 08.03.22 uczniowie klas 1, 3 i 4 pojechali do kina Helios w Koninie na seans filmowy pt:"Clifford Wielki Czerwony Pies".Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazja do integracji uczniów, wzmocnienia więzi koleżeńskiej oraz wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Przygody filmowych bohaterów dostarczyły dzieciom  wielu niezapomnianych emocji, które sprawiły, że w oczach widzów pojawiło się wzruszenie i zakręciła się łezka w niejednym oku. Po obejrzeniu filmu uczniowie pełni wrażeń  wrócili do szkoły.