• SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

21.06.2022

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie, podczas spotkania z Siergiejem Duriaginem ( lekarzem pracującym od 20 lat w konińskim szpitalu) i jednym z najwybitniejszych producentów operowych Eugeniuszem Ławrieńczukiem, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie otrzymała od " Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód" Dyplom Dobrego Sąsiedztwa, za trud wnoszony w pomoc walczącej Ukrainie. Dziękujemy Wiceprezesowi Stowarzyszenia Panu Zdzisławowi Jacaszkowi i Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Panu Kazimierz Pałasz . W ramach podziękowań powiedziałem,że jest to wspólny wkład w pomoc wszystkich konińskich placówek.

• "SLEEVEFACE" - MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

04.06.2022

Klasa 5 odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną- Filię „Gosławice”  w ramach akcji SLEEVEFACE.
            „Sleeveface” czyli zdjęcie z okładką książki lub „ubranie się” w książkę, to najczęściej zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Można dopełnić okładkę odpowiednio dobranym strojem, rekwizytem lub aranżacją przestrzeni. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne  połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat.  Z pewnością naszym uczniom tej wyobraźni nie zabrakło! Piątoklasiści wcześniej dokonali wyboru książek i starannie przygotowali odpowiednie rekwizyty. Na miejscu ,w magicznej scenerii biblioteki,  powstawały dziesiątki niecodziennych, zaskakujących pomysłów. Niektóre z tych pomysłów udało się zarejestrować na zdjęciach.    Szóstki dla wszystkich uczestników zabawy za kreatywność i twórcze podejście do tematu !