• Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Konin
     • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Konin

      29.09.2022

      Dnia 23 września w naszej szkole odbyły się Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Konin. W dniu wyborów uczniowie mogli samodzielnie jak dorośli obywatele dokonać wyboru swoich przedstawicieli, którzy będą ich reprezentantami w strukturach Młodzieżowej Rady Miasta. Wybory wygrał Wojciech Kaczor z klasy 8, który będzie reprezentował naszą szkołę. Uczniowie już od najmłodszych klas uczą się na czym polegają demokratyczne wybory. Samorządność uczniowska to doskonałe ćwiczenia z demokracji, zaangażowania i dialogu tak ważnego dla wszystkich. Uczniowie uczą się procesów demokratycznych w praktyce oraz rozwijają umiejętności potrzebne do życia w większej wspólnocie.

    • Dodatkowe zajęcia z szermierki
     • Dodatkowe zajęcia z szermierki

      23.09.2022

       Szermierkia to niezwykła dyscyplina sportu. Na pewno niejedno dziecko, słuchając opowieści o dzielnych, walczących rycerzach, zamierzało choć raz, być jednym z nich. Czemu więc nie spełnić tych marzeń i nie spróbować swoich sił w szermierce? Swoje pierwsze zajęcia z tego niezwykłego sportu rozpoczęli właśnie uczniowie klasy III. Są to zajęcia dodatkowe, które mają na celu rozwijanie pasji, zapewnienie dobrej zabawy poprzez aktywność fizyczną, a także chęć zaszczepienia naturalnej potrzeby ruchu w przyszłości.  

      Zapraszamy wszystkich pozostałych uczniów z tej klasy, którzy są jeszcze niezdecydowali, by dołączyli do grupy i rozpoczęli prawdziwą przygodę.  Pamiętajcie, że każda aktywność fizyczna to dobra zabawa i przyjemna forma spędzania wolnego czasu dająca ogromną radość.

                                      Zajęcia odbywają się bezpłatnie w piątki. Zapraszamy ;)

       

    • EKO-SZKOŁA
     • EKO-SZKOŁA

      03.09.2022

        Nowy Rok szkolny rozpoczynamy świetną wiadomością - właśnie po raz kolejny otrzymaliśmy tytuł EKO-SZKOŁA. To efekt działań podejmowanych przez cały poprzedni rok szkolny w ramach ogólnopolskiego projektu EKO-SZKOŁA i najlepsza motywacja do dalszej pracy!