• ŚWIATEŁKO PAMIĘCI
     • ŚWIATEŁKO PAMIĘCI

      30.10.2023

      Uczniowie SP10 ze zniczami i kwiatami odwiedzili miejscowy cmentarz by uczcić pamięć zmarłych nauczycieli. Tam zapalili symboliczne światełko i złożyli kwiaty na grobach Stanisława Borowskiego, pierwszego kierownika szkoły z 1919 roku oraz Józefa Brudkowskiego, pierwszego powojennego kierownika szkoły. Uczniowie odwiedzili także groby nauczycielki Marii Szczepaniak, nauczyciela Wacława Matulko, Aleksandry Lebiody, Rozalii Szparagowej oraz Stanisławy Tęczyńskiej, która w czasie II wojny światowej była nauczycielką tajnego nauczania w Cukrowni Gosławicach. Znicz zapłonął także przy tablicy odsłoniętej z okazji 90 lecia szkoły, a poświęconej Stefanowi Rybarczykowi, przedwojennemu kierownikowi szkoły z lat 1934-39, który został zamordowany przez Sowietów w Charkowie. Uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy Rondzie Batalionów Chłopskich oraz na Grobie Nieznanego Powstańca.

    • PROGRAMOWANIE NA DYWANIE I EKRANIE
     • PROGRAMOWANIE NA DYWANIE I EKRANIE

      25.10.2023

      W dniu dzisiejszym w ramach zajęć z edukacji informatycznej swoją przygodę z programowaniem/kodowaniem rozpoczęli uczniowie klas 1-3. Na zajęciach najmłodsi uczniowie naszej szkoły zmagali się z odkrywaniem nowych  rozwiązań, łamigłówek, zagadek. Dzieci kodowały, programowały, tworząc swoje pierwsze proste programy/kody. Każde prawidłowo wykonane zadanie dawało im wiele radości oraz  wiary w siebie i w swoje możliwości. Była to dla dzieci  fantastyczna lekcja, zabawa oraz współpraca w zespołach.

    • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      13.10.2023

      Dnia 13 października obchodziliśmy w naszej szkole podwójną uroczystość. Przyjęliśmy do naszej społeczności szkolnej uczniów klasy pierwszej, oraz świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Ślubowanie przebiegło w miłej atmosferze, w gronie rodziców i zaproszonych gości. Były piosenki, wiersze oraz łzy radości i wzruszenia. Aktu pasaowania na ucznia dokonał rycerz z Muzeum Okręgowego w Koninie.  Pan Dyrektor Karol  Fritz pogratulował pierwszakom oraz życzył im sukcesów w odkrywaniu tajników wiedzy. Uczniowie zostali obdarowani licznymi prezentami ufundowanymi przez  rodziców,  Radę Rodziców oraz otrzymali medale, które  zostały wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3d. Z okazji Dnia Nauczyciela starsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali ciekawy program artystyczny by w ten sposób podziękować nauczycielom za ich trud pracy. Dyrektor szkoły wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły.Wszyscy nauczyciele oraz pracownicy szkoły za swoją pracę zostali obdarowani orderami  wydrukowanymi na naszej drukarce 3d.  Rada Rodziców przygotowała dla nauczycieli słodką niespodziankę przepiękny tort ze zdjęciem naszej szkoły za co serdecznie dziękujemy :) 😀 

    • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
     • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

      11.10.2023

      W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4 i 6 obejrzeli film pt:,, Kino Nieme" w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zapoznali się z najważniejszymi elementami dzieła filmowego jego historią oraz interpretacją. Po filmie uczniowie klasy 6 odwiedzili pobliską restaurację Mc Donald's, a następnie udali się na spacer po okolicznym parku. Nie zabrakło także gier i zabaw na świeżym powietrzu.

    • WYCIECZKA DO STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ
     • WYCIECZKA DO STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ

      09.10.2023

      Dnia  09.10.2023r klasa 6 odwiedziła Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach na temat zbilansowanej diety. Oglądali piramidę zdrowego żywienia oraz zapoznali się z zasadami zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży. Obejrzany przez nich film pt:,, Z grubego w zdrowego" bardzo ich zainteresował i skłonił do głębszej refleksji na własną dietą i odżywianiem. Uczniowie odwiedzili także pracownię parazytologii,  bakteriologii, sekcję badań mikrobiologicznych żywności, wody i gleby oraz pracownię oznaczeń  fizyko-chemicznych wody.

    • KONKURS KLOCKI EDUKACYJE SKRIKIT LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI
     • KONKURS KLOCKI EDUKACYJE SKRIKIT LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

      05.10.2023

      We wrześniu uczniowie klasy 4 rozpoczęli przygodę z edukacyjnymi klockami SkriKit w ramach programu "Labolatoria Przyszłości". Tworzyli własne, niepowtarzalne i oryginalne konstrukcje. Bawiąc się, uczyli rozbudowy robotycznych konstrukcji  oraz zapoznawali się z elementami programowania i robotyki. Dnia 05.10.23 został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą budowę z klocków. I miejsce zajęli chłopcy: Ksawery Pingot oraz Michał Osajda, II miejsce zdobył Antoni Chwaliński, III miejsce przyznano Mikołajowi Drużbiakowi. Chłopcy otrzymali dyplomy oraz breloczki wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3d.

      Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu życząc dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i talentów.😉😘

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza Konin, ul. Leopolda Staffa 5
    • 632427214
    • https://sp10konin.edupage.org 62-510 Konin Poland
    • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Marika Tomaszewska – Nowicka email: marika.tomaszewska-nowicka@konin.um.gov.pl oraz Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Justyna Bruch, email: justyna.bruch@konin.um.gov.pl
   • Logowanie