• JASEŁKA

23.12.2023

Ostatniego dnia zajęć przed przerwą świąteczną  cała społeczność naszej szkoły wspólnie świętowała nadchodzące  Boże Narodzenie.  Przedstawienie jasełkowe przypomniało wszystkim historię narodzin Jezusa. Anielski chór przeplatał przepięknymi kolędami i pastorałkami występy uczniów. Widzowie poczuli świąteczny klimat. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia,  miłości,  zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz na długo pozostaną  w naszej pamięci.

• NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

18.12.2023

W dniu dzisiejszym klasa IV oraz VI oglądały w kinie Oskard  film  w reżyserii Johanne Helgeland pt: "Wszyscy za jednego". Opowaidał on o historii Gerdy i jej brata Ottona, których rodzice należeli do ruchu oporu podczas II wojny światowej. Pewnego dnia, tuż przed Bożym Narodzeniem 1942 roku, rodzice Gerdy i Ottona zostali aresztowani, a rodzeństwo odkryło powód - w ich domu ukrywała się dwójka żydowskich dzieci. Film poprzedziła bardzo ciekawa prelekcja na temat powstawania filmów historycznych oraz quiz sprawdzający wiedzę filmową uczniów. "Wszyscy za jednego" to  film, który na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkich oglądających.  Wywarł na widzach ogromne wrażenie, wzruszył, skłonił do refleksji oraz uświadomił młodym widzom jak trudno było  żyć dzieciom w  okresie wojny.

• LEKCJA PLASTYKI Z DRUKARKĄ 3D

13.12.2023

13.12.23 klasa 3 uczestniczyła w lekcji plastyki z wykorzystaniem druku 3D. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z oprogramowaniem do projektowania, a następnie przygotowali swoje projekty. Do przygotowania swoich prac plastycznych dzieci wykorzystały także szablony wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3d, które ułatwiły im  wykonanie ciekawych prac. Lekcja modelowania 3D rozwinęła umiejętności przestrzenne, wizualizację przestrzenną oraz rotację wyobrażeniową uczestników zajęć. Lekcja plastyki w 3D udowodniła, że wykorzystanie druku 3D jest bardzo pomocne oraz ma walory estetyczno - artystyczne.

• I TY MOŻESZ KODOWAĆ- SZKOLNY KONKURS PROGRAMOWANIA

11.12.2023

Dnia 11 grudnia 2023r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Kodowania  ze studio.code.org.  Celem tego turnieju było:

• popularyzacja umiejętności programowania,
            • kształtowanie zdolności samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy z zakresu kodowania,
            • poszerzenie swoich wiadomości i umiejętności z zakresu informatyki.

Do konkursu przystąpiły klasy: 4, 5, oraz 6. Uczniowie mieli do rozwiązania zadania  w czasie maksimum 60 minut.

Wyniki konkursu:

Grupa klas IV-VI

Jakub Kobierski - 1 miejsce

Blanka Zatorska - 2 miejsce

Antoni Chwaciński - 3 miejsce

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez RR

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrych wyników, które pozwolą uzyskać jeszcze lepsze rezultaty w następnych turniejach :)