• DZIEŃ FRYZUR
     • DZIEŃ FRYZUR

      23.05.2022

      Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Szkołe Podstawową nr 2 w Lublinie. Projekt nosił tytuł ,,Dzień fryzur z papieru". Uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Wydrzyńskiej i Aleksandry Gaudyn wykonali papierowe fryzury . 

    • WIOSENNA LEKCJA HISTORII
     • WIOSENNA LEKCJA HISTORII

      29.04.2022

        "By pamięć nie zginęła"

      Kwiecień jest Miesiącem Pamięci Narodowej. Jest to okazja do przypomnienia znaczących wydarzeń z bogatej historii naszego narodu. W tym roku szkolnym spotkaliśmy się w gronie społeczności szkolnej na uroczystej akademii by uczcić pamięć oraz oddać hołd bohaterom, którzy ginęli za wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

      21.04.2022

      Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia obchodzony był pod hasłem "Nasza planeta, nasze zdrowie". Tematem przewodnim był wpływ kryzysu klimatycznego na zdrowie ludzi na całym świecie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach o tematyce klimatycznej, zapoznali się z kalkulatorem emisji dwutlenku węgla, mogli wziąć udział w konkursach plastycznych. W tym dniu nie mogło też zabraknąć  akcentu związanego ze zdrowym odżywianiem - przeprowadzona została akcja ZDROWE ŚNIADANKO.

    • POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
     • POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      10.04.2022

      W piątek 8 kwietnia odbył się drugi etap Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Super Kids dla klas 3. Do tego etapu, po szkolnych zmaganiach, przeszły 2 nasze uczennice: Nadia i Wiktoria. W drugim etapie wzięła udział tylko Wiktoria Motacz, ponieważ Nadia się niestety rozchorowała Wiktoria Motacz dzielnie reprezentowała naszą szkołę. Gratulacje* czekamy na wyniki, trzymamy kciuki

    • ŻYCZENIA WIELKANOCNE
     • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

      07.04.2022

        Zdrowych, Pogodnych Świat Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja" życzy dyrekcja, nauczyciele,uczniowie oraz wszyscy pracownicy szkoły.

       

    • BEZPIECZNE ZACHOWANIA WOBEC PSA
     • BEZPIECZNE ZACHOWANIA WOBEC PSA

      06.04.2022

      W klasie 2 odbyło się spotkanie z instruktorkami szkoleniowymi psów. W czasie pogadanki dzieci poznały  zasady postępowania w kontakcie z psem min: jak odczytywać sygnały wysyłane przez psa, jak należy w prawidłowy sposób nawiązywać kontakt z psem, w jaki sposób psa głaskać, jak zachować się wobec podbiegającego psa , a także jak zachować się w przypadku zagrożenia lub realnego ataku psa. Po krótkim instruktażu dzieci miały okazję przećwiczyć prawidłowe zachowania. Każde dziecko miało możliwość nawiązania kontaktu oraz pogłaskania piesków. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali porad i pouczeń instruktorek. Z pewnością spotkanie to było dla wszystkich wartościową lekcją, która zaowocuje właściwą reakcją w razie zagrożenia ze strony obcego lub agresywnego psa.

    • SPOTKANIE Z WETERYNARZEM W RAMACH PROJEKTU "LEGOWISKA DLA PSIJACIÓŁ ZE SCHRONISKA"
     • SPOTKANIE Z WETERYNARZEM W RAMACH PROJEKTU "LEGOWISKA DLA PSIJACIÓŁ ZE SCHRONISKA"

      30.03.2022

      Dnia 30.03.22 o godz 16.30 klasa 4 wzięła udział w spotkaniu z weterynarzem - behawiorystą oraz trenerem,  opiekunem przesympatycznych piesków. Dwie urocze sunie towarzyszyły nam w tym niezwykle interesującym spotkaniu. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację multimedialną z której dowiedziały się wielu rzeczy na temat podstaw komunikacji z naszymi pupilami. W jaki sposób stworzyć środowisko, w którym zarówno pies, jak i opiekun będą czuli się dobrze. Trener szkolenia psów pokazał dzieciom wiele ciekawych sztuczek, a sunia o imieniu Nala która jest pieskiem tropiącym świetnie poradziła sobie z odnlezienim dzieci w ich kryjówkach. W czasie spotkania uczniowie skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów: gorącej herbatki oraz przepysznych słodkości. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drobne  upominki.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
     • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

      30.03.2022

      22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Jest to święto ustanowione w celu podniesienia świadomości ludzi, jak wielką rolę odgrywa woda i pogłębienia szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. O tym, jak ważna jest woda przypomnieli sobie wszyscy uczniowie podczas różnorodnych zajęć o tematyce wodnej -  przez cały dzień towarzyszyły nam zabawy i gry edukacyjne, warsztaty, quizy, pokazy, a na korytarzu szkolnym pojawiła się tematyczna gazetka.

    • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
     • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

      25.03.2022

      Dnia 25.03.22 klasa IV w ramach projektu Nowe Horyzonty obejrzała film pt:"Drogi Panie Dyktatorze". Film opowiada o trudnych dylematach etycznych dwojga głównych bohaterów: Anny, której mąż Bernd walczy na froncie, i jej nastoletniego syna, pragnącego w nowym środowisku zyskać akceptację rówieśników. Film jest piękną lekcją historii o sile wiary, miłości, przyjaźni oraz stawianiu czoła przeciwnościom losu.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGU
     • ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGU

      22.03.2022

      W Światowym Tygodniu Mózgu poznawaliśmy sposoby na jego usprawniania, możliwości wykorzystania aktualnej wiedzy o mózgu w praktyce szkolnej, ale także uczyliśmy się troszczyć o mózg. Pamiętajcie- sen, odpoczynek, relaks, nawodnienie, ruch-to podstawa.

    • SPEKTAKL TEATRALNY ,,W pustyni i w sieci''
     • SPEKTAKL TEATRALNY ,,W pustyni i w sieci''

      14.03.2022

      14.03.22 klasa 4 brała udział w spektaklu teatralnym pt: "W pustyni i w sieci" poświęcony bezpieczeństwu dzieci w internecie ze szczególnym uwzględnieniem problematyki nadużywania komputerów. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego był dla widzów wspaniałą lekcją jak bezpiecznie korzystać z sieci, jak radzić sobie z cyberprzemocą, oraz uświadomił młodym odbiorcom, że prawdziwe życie toczy się nie w świecie wirtualnym a w życiu realnym. W tym dniu dzieci odwiedziły także salę zabaw ,,Wartownia". Na miejscu zastały całą moc atrakcji. Na czterech poziomach sali uczniowie mięli okazję pobawić się i miło spędzić czas. Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie, labirynty, baseny, tajemnicze przejścia. Wrażenia były naprawdę niepowtarzalne.

    • WYCIECZKA DO KINA HELIOS
     • WYCIECZKA DO KINA HELIOS

      10.03.2022

       We wtorek 08.03.22 uczniowie klas 1, 3 i 4 pojechali do kina Helios w Koninie na seans filmowy pt:"Clifford Wielki Czerwony Pies".Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazja do integracji uczniów, wzmocnienia więzi koleżeńskiej oraz wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Przygody filmowych bohaterów dostarczyły dzieciom  wielu niezapomnianych emocji, które sprawiły, że w oczach widzów pojawiło się wzruszenie i zakręciła się łezka w niejednym oku. Po obejrzeniu filmu uczniowie pełni wrażeń  wrócili do szkoły.

    • Tłusty Czwartek
     • Tłusty Czwartek

      24.02.2022

      "Powiedział Bartek, że dziś tłusty Czwartek, a Bartkowa uwierzyła - pysznych pączków nasmażyła".

       Tłusty Czwartek to zdecydowanie ulubiony dzień w roku każdego łasucha. Zgodnie z tą tradycją w dniu 24 lutego uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły w tradycyjny sposób uczcili ostatni dzień karnawału. Oprócz degustacji uczniowie brali udział w konkursach i zabawach. Dzieci poznały krótką tradycję tego święta. Według dawnych przesądów mówiono, że "Jeżeli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, temu w życiu nie będzie się wiodło". Wszystkie zjedzone pączki, z pewnością przyniosą dużo szczęścia!

      Czego bardzo życzymy!