• Klocki Edukacyjne SkriKit
     • Klocki Edukacyjne SkriKit

      22.06.2023

      W ostatnich dniach nauki przed wakacjami uczniowie naszej szkoły bawili się ucząc edukacyjnymi klockami SkriKit. Klocki konstrukcyjne to świadome narzędzie do rozbudowy i ulepszenia SkriBota. W połączeniu z Creatorem tworzyli własne kreatywne, robotyczne konstrukcje o zaawansowanych funkcjonalnościach. Klocki których  brakowało nam w zestawie drukowaliśmy z wykorzystaniem drukarki 3d. To idealne narzędzie do wytłumaczenia podstaw programowania: czym są algorytmy, jakie mają cechy i jak je stworzyć.

    • 160 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO
     • 160 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

      16.06.2023

      Z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego odbył się IX Rajd Rowerowy „Szlakiem Powstańców 1863 Olszowy Młyn – Kazimierz Biskupi”, którego współorganizatorami byli p. Irena Tomaszewska i Muzeum Okręgowe w Koninie. Nad bezpieczeństwem czuwała sekcja rowerowa CIKLO PTTK Konin uczestniczyło w nim 60 rowerzystów: uczniów, rodziców, sympatyków SP nr 10 i SP nr 11 w Koninie.Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach powstańców styczniowych P.K. Gorczyca z MO w Koninie udzielił ciekawej lekcji historii n/t bitwy pod Olszowym Młynem oraz bitwy pod Bieniszewem. O Bractwie świętych pięciu męczenników w Kazimierzu Biskupim opowiedział członek bractwa p. W. Dryjański z GOK.Ciekawych atrakcji dostarczyli Aeroklub i Ochotnicza Straż Pożarna w Kazimierzu Biskupim.

    • MAKIETY DO ROBOTÓW VEX IQ
     • MAKIETY DO ROBOTÓW VEX IQ

      06.06.2023

      Dnia 06 czerwca odbyła się prezentacja projektu "Makiety dla robotów VEX IQ". Była ona zwieńczeniem wielotygodniowej pracy uczniów klas 7 i 8. Uczniowie konstruowali i programowali roboty w aplikacji VEXcode IQ  na lekcjach informatyki, a w ramach zajęć rozwijających kreatywność uczniowie budowali dla nich tematyczne makiety. Wszystkie połączone są ze sobą  różnymi elementami np. mostami, drogami, co umożliwiło im przemieszczanie w pięciu różnych obszarach: pustynia, wieś, miasto, las, łąka. Była to dla uczniów wspaniała zabawa oraz niezapomniana przygoda z nauką programowania. Uczestnicy projektu wykazali się twórczym potencjałem, ogromnym zaangażowaniem oraz niezwykłą pomysłowością czego wyrazem są skonstruowane przez nich makiety.

                                              received_642278774456780.mp4

      .

    • MAJOWE ZAJĘCIA W MUZEUM
     • MAJOWE ZAJĘCIA W MUZEUM

      29.05.2023

        18 maja 2023 r.uczniowie klas I-III kolejny raz odwiedzili Muzeum Okręgowe w Koninie.Tym razem,jak przystało na prawdziwych ,,Muzealniaków'' dzieci zwiedziły dworek i otaczający go piękny,kwitnący o tej porze roku ogród.Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystrój budynku,w tym sypialnię,jadalnię,gabinet oraz przedmioty codziennego użytku dawnych jego mieszkańców.A skoro za oknem maj, nie sposób było przejść obojętnie obok przepięknie kwitnących wokół drzew i krzewów.Każde dziecko wykonało później swój kwiatowy witraż,wykorzystując do jego powstania kwiaty i liście roślin z przymuzealnego ogrodu.Mali artyści z zaangażowaniem zabrali się do pracy.Z przygotowanych materiałów wykonali twórcze kompozycje,wykazując się ogromną kreatywnością i pomysłowością.Jak zawsze każda praca była inna, a różnorodność materiałów przyrodniczych pozwoliła dać im upust wyobraźni.Zapraszamy do galerii-dzieci podczas zwiedzania dworku i wykonujące swój kwiatowy witraż.

    • KINO SZKOŁA
     • KINO SZKOŁA

      25.05.2023

      18.05.2023r klasa 5 wzięła udział w projekcie filmowym w KDK. Uczniowie obejrzeli film pt:"Świat według kota" Po filmie udaliśmy się do kręgielni oraz na plac zabaw na swieżym powietrzu.

    • Muzealna Gra Terenowa
     • Muzealna Gra Terenowa

      12.05.2023

      W dniu dzisiejszym klasa V wzieła udział w Muzealnej Grze Terenowej. Uczniowie rozwiązywali zadania zamieszczone w kartach pracy w przestrzeni muzealnej pod czujnym okiem edukatora. Odszukiwali wybrane obiekty, przyglądali się szczegółom, jak również łączyli fakty i wysuwali wnioski. Po zakończeniu gry wyłonione zostały trzy najlepsze zespoły z największą ilością zdobytych punktów. Na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy  zostali obdarowani drobnymi upominkami.

    • MUZYCZNE CIASTO - praca z modelem 3D
     • MUZYCZNE CIASTO - praca z modelem 3D

      26.04.2023

      Uczniowie klasy 4 wzięli udział w lekcji muzyki z wykorzystaniem modeli 3D. Dzieci przygotowywały "ciasto muzyczne" korzystając z kluczy oraz nut wydrukowanych na szkolnej drukarce. W ten sposób utrwaliły sobie poznane wcześniej wartości nut i pauz oraz grupowały je w podanym metrum. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia, a praca z modelem 3D uatrakcyjniła zajęcia i dała dzieciom dużo radości i satysfakcji.

    • W oczekiwaniu na Wielkanoc
     • W oczekiwaniu na Wielkanoc

      04.04.2023

      4 kwietnia bieżącego roku uczniowie klasy II udali się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Gosławicach. Podczas warsztatów przeprowadzonych przez panią bibliotekarkę dzieci wysłuchały ciekawego opowiadania o tradycjach i zwyczajach związanych z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Poznały również symbolikę pokarmów, które tradycyjnie wkładamy do koszyczka wielkanocnego. Z przygotowanych produktów spożywczych, również jajek,wykonywały później zwierzątka i grzybki-czyli dekorację wielkanocnego stołu. Wszyscy chętnie i z wielką energią zabrali się do pracy. Jajka zamieniały się szybko w kurczaczki, myszki czy muchomorki, a dzieci podczas jej wykonywania wykazały się ogromną kreatywnością. Następnie wspólnie przygotowały koszyczek wielkanocny.Teraz pozostało już tylko cierpliwie czekać na przyjście tych radosnych świąt!

    • WIELKANOCNY DRUK 3D
     • WIELKANOCNY DRUK 3D

      01.04.2023

      Zbliżają się Święta Wielkanocne. Czas szczególny w tradycji polskiej. W związku z tym uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem przystąpili do realizacji interesujących i ciekawych projektów w programie Tinkercad. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością podczas samodzielnie wykonywanych zadań, które sprawiły im wiele radości i dały ogromną satysfakcję. Efektem widzialnym są  wykonane dekoracje wielkanocne, które ozdobiły naszą szkołę oraz zostały przekazane na zorganizowany przez szkołę Kiermasz Wielkanocny.

    • PARK CHOPINA, SALA ZABAW FRAJDA
     • PARK CHOPINA, SALA ZABAW FRAJDA

      30.03.2023

      W  dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5 odwiedzili Park Chopina oraz znajdujący się tam plac zabaw, który zachęcił dzieci wieloma rozmaitymi atrakcjami.  Celem wycieczki było kształtowanie postaw sprzyjających rozwijanie wrażliwości przyrodniczej poprzez bezpośrednią możliwość obcowania ze zwierzętami. Ścieżka edukacyjna dała dzieciom możliwość wzbogacenia wiadomości na temat świata roślinnego i zwierzęcego. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Uczniowie odwiedzili także salę zabaw Fraja, gdzie czekało na nich wiele ciekawych atrakcji. Wycieczka była okazją do lepszej integracji dzieci. Pozostawiła po sobie wiele miłych wspomniń i zdjęć.

      received_5975791282476692(1).mp4

      received_779869913254055.mp4

       

    • WIZYTA W PRZEDSIĘBIORSTWIE WODOCIĄGÓW
     • WIZYTA W PRZEDSIĘBIORSTWIE WODOCIĄGÓW

      23.03.2023

      W związku z obchodzonym 22 marca Światowym Dniem Wody, skorzystaliśmy z zaproszenia Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Koninie i odwiedziliśmy Stację Uzdatniania Wody. Podczas krótkiej prelekcji i spaceru po Stacji dowiedzieliśmy się skąd pochodzi woda, która płynie w naszych kranach i w jaki sposób jest uzdatniana do spożycia. Otrzymaliśmy także zapewnienie, że Pewiczanka jest całkowicie bezpieczna i można ją pić zamiast wody butelkowanej. A zatem - zachęcamy. Bądźmy eko!

    • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

      23.03.2023

      21 marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem są zakładane tego dnia skarpetki nie do pary. Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Życzymy wszystkim osobom z zespołem Downa wiele radości i życzliwości🍀⚘️🌼🌷🪻🌻 Na zdjęciu kolorowe skarpetki w klasie 4 ❤️

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza Konin, ul. Leopolda Staffa 5
   • 632427214
   • https://sp10konin.edupage.org 62-510 Konin Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Marika Tomaszewska – Nowicka email: marika.tomaszewska-nowicka@konin.um.gov.pl oraz Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Justyna Bruch, email: justyna.bruch@konin.um.gov.pl
  • Logowanie