• MIŁOŚĆ NIE TYLKO OD ŚWIĘTA...
     • MIŁOŚĆ NIE TYLKO OD ŚWIĘTA...

      09.02.2024

      Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i opiekunów tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze udekorowano w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych.

    • TŁUSTY CZWARTEK
     • TŁUSTY CZWARTEK

      08.02.2024

      Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Takiego dnia w kalendarzu wypatruje każdy łasuch. W naszej szkole również nie zabrakło dzisiaj słodyczy. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich dzieci, nauczycieli oraz pracowników szkoły przepyszne pączki za co bardzo dziękujemy :)  

    • WALENTYNKI Z DRUKARKĄ 3D
     • WALENTYNKI Z DRUKARKĄ 3D

      07.02.2024

      Do walentynek zostało jeszcze kilka dni, ale z racji rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych, już w tym tygodniu uczniowie z klas 7-8 przygotowywali wiele ciekawych projektów walentynkowych w programie Tinkercad.  Uczniowie dodali odrobinę kreatywności i wyjątkowości, by własnoręcznie przygotowane projekty walentynkowe były oryginalne i niepowtarzalne. Miłość to najbardziej skuteczna i uniwersalna forma magii!!! Druk 3D to udowadnia, bo zapewnia wachlarz możliwości prezentów walentynkowych, które są niebanalne, osobiste i przez to bardzo cenione. Niezależnie od tego , czy jest to biżuteria, rzeźba czy pudełko, prezent wydrukowany  w 3D pokaże ukochanej osobie jak bardzo jest ważna i wyjątkowa.

    • KINO SZKOŁA W KDK - "ŚWIAT BUSTERA"
     • KINO SZKOŁA W KDK - "ŚWIAT BUSTERA"

      07.02.2024

      Dnia 07.02.2024 roku klasa 6 obejrzała bardzo ciekawy i interesujący film w ramach projektu Kino Szkoła pt: "Świat  Bustera". Przed obejrzeniem filmu uczniowie mięli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej prelekcji przygotowanej przez edukatora na tematy związane z pierwszą miłością oraz problemów wieku dorastania."Świat Bustera" to film który w prosty, a jednocześnie głęboki sposób, poruszał wiele wątków dotyczących relacji międzyludzkich, w tym rodzinnych i rówieśniczych. Obserwowaliśmy, jak młodzi bohaterowie nawiązywali kontakty, przeżywali pierwsze zauroczenia, rywalizowali o względy koleżanki. Na szczególne docenienie zasługuje sposób przedstawienia więzi tytułowego bohatera z młodszą, niepełnosprawną siostrą. Buster był uważny, czuły i uczynny, jednak bez przesady i narzucania się. Film podkreślił znaczenie posiadania zainteresowań, ale jednocześnie uczył, że nie są one najważniejsze. Gdy trzeba, Buster potrafił zrezygnować z ważnego występu by pomóc starszemu sąsiadowi w realizacji jego ostatniego, najważniejszego marzenia. Świat Bustera docenia znaczenie wspólnoty, właściwych relacji sąsiedzkich oraz samodzielności.  Film zaraził widzów optymizmem. Główny bohater nawet w trudnych chwilach nie poddawał się i szukał skutecznych rozwiązań. Jego odwaga bycia sobą może być wspaniałym przyczynkiem do rozmowy o umiejętności nawiązywania kontaktów, nieśmiałości, samodzielności i zaradności a także o przyjaźni i spełnianiu marzeń.

    • Drukarka 3D na lekcji plastyki - Laboratoria Przyszłości
     • Drukarka 3D na lekcji plastyki - Laboratoria Przyszłości

      06.02.2024

      05.02.2024 w klasach 1-3 odbyła się kolejna lekcja plastyki z wykorzystaniem druku 3D. W ramach cyklu zajęć z użyciem urządzeń, które są na wyposażeniu projektu ministerialnego w naszej szkole, tym razem uczniowie klas 1-3 poznali działanie, funkcje i wykorzystanie drukarki 3D na lekcji plastyki. Monitorowanie pracy drukarki i korzystanie z efektów pracy tego urządzenia wykorzystaliśmy na lekcji plastyki. Z wydrukowanych szablonów uczniowie młodszych klas przygotowywali ciekawe, pomysłowe i kreatywne kompozycje oraz kartki walentynkowe.

    • NIECH ŻYJE BAL!!!
     • NIECH ŻYJE BAL!!!

      27.01.2024

      Karnawał to czas wspaniałych zabaw i kostiumów, przebojowe kreacje, wyśmienite przekąski oraz doskonała zabawa. Właśnie tak bawili się uczniowie naszej szkoły. Na zmęczonych tańcerzy czekał także smaczny  poczęstunek  zorganizowany  przez RR. Nasze pociechy małe i duże z wielkim apetytem zajadały się znakomitą pizzą. Nie zapomnięliśmy także o rodzicach. Do ich dyspozycji była kawierenka w której mogli porozmawiać, napić się kawy, odpocząć na chwilę od swoich pociech. Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który malował się podczas zabawy na buziach rozbawionych maluchów...

                                                                               Do zobaczenia za rok!

      422473514_6957367071025582_7848235189649479383_n.mp4

      421688435_24610943621882885_8663009011629289770_n.mp4

    • TEATR ILUZJI
     • TEATR ILUZJI

      13.01.2024

      12 stycznia chętni uczniowie obejrzeli w szkole program „Tajemnice iluzji” przedstawiony przez laureata wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki Iluzji. Forma spektaklu była bardzo atrakcyjna, składał się on z muzyki, iluzji, tańca, fantazji oraz elementów dydaktycznych. Widzowie zobaczyli rzeczy nieprawdopodobne: pojawianie się i znikanie, uniesienie w powietrzu, a także iluzje optyczne. Współudział uczniów w rozwiązywaniu zadań w trakcie programu z pewnością wywarł pozytywny wpływ na ich aktywne i twórcze postawy, pobudzał aktywność intelektualną oraz dawał interesujący pogląd na matematykę i fizykę. Sztuka iluzji, świat czarów oraz bajek są dzieciom bliskie, korzystnie wpływają na rozwój wyobraźni, logicznego myślenia, dostarczają miłych wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

      417871680_7356350361063662_8849741296470623905_n.mp4

      10000000_24940372095553835_1031401815810152756_n.mp4

    • JASEŁKA
     • JASEŁKA

      23.12.2023

      Ostatniego dnia zajęć przed przerwą świąteczną  cała społeczność naszej szkoły wspólnie świętowała nadchodzące  Boże Narodzenie.  Przedstawienie jasełkowe przypomniało wszystkim historię narodzin Jezusa. Anielski chór przeplatał przepięknymi kolędami i pastorałkami występy uczniów. Widzowie poczuli świąteczny klimat. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia,  miłości,  zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz na długo pozostaną  w naszej pamięci.

    • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
     • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

      18.12.2023

      W dniu dzisiejszym klasa IV oraz VI oglądały w kinie Oskard  film  w reżyserii Johanne Helgeland pt: "Wszyscy za jednego". Opowaidał on o historii Gerdy i jej brata Ottona, których rodzice należeli do ruchu oporu podczas II wojny światowej. Pewnego dnia, tuż przed Bożym Narodzeniem 1942 roku, rodzice Gerdy i Ottona zostali aresztowani, a rodzeństwo odkryło powód - w ich domu ukrywała się dwójka żydowskich dzieci. Film poprzedziła bardzo ciekawa prelekcja na temat powstawania filmów historycznych oraz quiz sprawdzający wiedzę filmową uczniów. "Wszyscy za jednego" to  film, który na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkich oglądających.  Wywarł na widzach ogromne wrażenie, wzruszył, skłonił do refleksji oraz uświadomił młodym widzom jak trudno było  żyć dzieciom w  okresie wojny.

    • LEKCJA PLASTYKI Z DRUKARKĄ 3D
     • LEKCJA PLASTYKI Z DRUKARKĄ 3D

      13.12.2023

      13.12.23 klasa 3 uczestniczyła w lekcji plastyki z wykorzystaniem druku 3D. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z oprogramowaniem do projektowania, a następnie przygotowali swoje projekty. Do przygotowania swoich prac plastycznych dzieci wykorzystały także szablony wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3d, które ułatwiły im  wykonanie ciekawych prac. Lekcja modelowania 3D rozwinęła umiejętności przestrzenne, wizualizację przestrzenną oraz rotację wyobrażeniową uczestników zajęć. Lekcja plastyki w 3D udowodniła, że wykorzystanie druku 3D jest bardzo pomocne oraz ma walory estetyczno - artystyczne.

    • I TY MOŻESZ KODOWAĆ- SZKOLNY KONKURS PROGRAMOWANIA
     • I TY MOŻESZ KODOWAĆ- SZKOLNY KONKURS PROGRAMOWANIA

      11.12.2023

      Dnia 11 grudnia 2023r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Kodowania  ze studio.code.org.  Celem tego turnieju było:

      • popularyzacja umiejętności programowania,
      • kształtowanie zdolności samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy z zakresu kodowania,
      • poszerzenie swoich wiadomości i umiejętności z zakresu informatyki.

      Do konkursu przystąpiły klasy: 4, 5, oraz 6. Uczniowie mieli do rozwiązania zadania  w czasie maksimum 60 minut.

      Wyniki konkursu:

      Grupa klas IV-VI

      Jakub Kobierski - 1 miejsce

      Blanka Zatorska - 2 miejsce

      Antoni Chwaciński - 3 miejsce

      Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez RR

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrych wyników, które pozwolą uzyskać jeszcze lepsze rezultaty w następnych turniejach :)

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza Konin, ul. Leopolda Staffa 5
   • 632427214
   • https://sp10konin.edupage.org 62-510 Konin Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Marika Tomaszewska – Nowicka email: marika.tomaszewska-nowicka@konin.um.gov.pl oraz Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Justyna Bruch, email: justyna.bruch@konin.um.gov.pl
  • Logowanie