• WYCIECZKA DO KINA HELIOS
     • WYCIECZKA DO KINA HELIOS

      10.03.2022

       We wtorek 08.03.22 uczniowie klas 1, 3 i 4 pojechali do kina Helios w Koninie na seans filmowy pt:"Clifford Wielki Czerwony Pies".Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazja do integracji uczniów, wzmocnienia więzi koleżeńskiej oraz wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Przygody filmowych bohaterów dostarczyły dzieciom  wielu niezapomnianych emocji, które sprawiły, że w oczach widzów pojawiło się wzruszenie i zakręciła się łezka w niejednym oku. Po obejrzeniu filmu uczniowie pełni wrażeń  wrócili do szkoły.

    • Tłusty Czwartek
     • Tłusty Czwartek

      24.02.2022

      "Powiedział Bartek, że dziś tłusty Czwartek, a Bartkowa uwierzyła - pysznych pączków nasmażyła".

       Tłusty Czwartek to zdecydowanie ulubiony dzień w roku każdego łasucha. Zgodnie z tą tradycją w dniu 24 lutego uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły w tradycyjny sposób uczcili ostatni dzień karnawału. Oprócz degustacji uczniowie brali udział w konkursach i zabawach. Dzieci poznały krótką tradycję tego święta. Według dawnych przesądów mówiono, że "Jeżeli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, temu w życiu nie będzie się wiodło". Wszystkie zjedzone pączki, z pewnością przyniosą dużo szczęścia!

      Czego bardzo życzymy!

     • WALENTYNKI

      14.02.2022

         Święto zakochanych wypada 14 lutego. Od wielu lat jest ono popularną tradycją w Polsce i w wielu innych miejscach na świecie. Większość par obchodzi Walentynki, ponieważ jest to świetna okazja do urozmaicenia codzienności w związku i spędzenia wspólnie romantycznych chwil. Pary wręczają sobie wówczas prezenty, kartki z życzeniami i miło spędzają ten pełen miłości czas. Ciepłe słowa skierowane w stronę ukochanej osoby sprawią, że na jej twarzy pojawi się uśmiech. Walentynki świętujemy okazując miłość naszym bliskim poprzez obdarowywanie ich kartkami, kwiatami i innymi prezentami.

       

    • PIERWSZOKLASIŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
     • PIERWSZOKLASIŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      11.12.2021

        Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dołączyli do grona czytelników biblioteki. Wczoraj odbyła się lekcja biblioteczna, podczas której pierwszoklasiści poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, dowiedzieli się, jak zachowywać się w bibliotece i jak obchodzić się z książkami.

      Na koniec otrzymali powitalny prezent. Instytut Książki, w ramach kampanii "Mała książka – wielki człowiek", po raz kolejny przygotował dla każdego pierwszoklasisty Wyprawkę Czytelniczą. Kampania ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie książki zaprasza dzieci do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

      Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

    • KIERMASZ KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
     • KIERMASZ KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      11.12.2021

        Co roku jesienią w bibliotece szkolnej odbywa się kiermasz z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki. W tym roku również od października można było kupić książki z literatury dziecięcej, kolorowanki, książeczki edukacyjne, poradniki. Kiermasz cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych, a biblioteka otrzymuje w formie rabatu ciekawe książki, które po zaksięgowaniu trafiają na biblioteczne półki, a następnie do czytelnika.

       

    • NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII
     • NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII

      29.11.2021

       Uczniowie klasy piątej wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. W strojach starożytnych bogów i herosów zagościli na uczcie olimpijskiej u Zeusa. Opowiedzieli o swoim pochodzeniu, powiązaniach rodzinnych i niezwykłych przygodach. Lekcja była utrwaleniem wiadomości dotyczących wierzeń starożytnych Greków.

       

    • Światowy Dzień Pluszowego Misia
     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      25.11.2021

      25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

      W naszej szkole dziś również zagościły małe i duże misie, ulubione przytulanki, nie tylko tych najmłodszych. Dzieci ćwiczyły z misiami na lekcjach wychowania fizycznego, podczas lekcji bibliotecznych i zajęć w świetlicy dowiedziały się skąd wzięło się dzisiejsze, stosunkowo nowe święto. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Misie są też bohaterami wielu książek, bajek i filmów. Wszyscy znają Kubusia Puchatka, misia Paddingtona, Colargola, czy Uszatka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały fragmentów książki o przygodach misia Paddingtona, a kolorowanki i rysunki misiów, które dziś powstały można podziwiać na szkolnym korytarzu.

       

    • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
     • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

      25.11.2021

      Fragmenty Konwencji Praw Dziecka na szkolnych korytarzach,  interaktywne quizy i gra memory  dla starszych uczniów, kolorowanki dla najmłodszych oraz konkurs plastyczny - tak w tym roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka wyjątkowe święto ustanowione uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka -najważniejszego dokumentu gwarantującego wszystkim dzieciom równe prawa, niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania.

    • MISTRZOWIE PIĘKNEGO CZYTANIA
     • MISTRZOWIE PIĘKNEGO CZYTANIA

      25.11.2021

      17 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy, podczas którego, jak co roku, wybrany został MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA.

      Wzięli w nim udział uczniowie klas 2 i 3:

      Antoni Chwaciński, Marta Dębowska, Antoni Jakubowski, Jakub Kobierski, Oskar Kordyl, Michał Osajda, Marcel Pingot i Amelia Sawicka.

      Dzieci czytały znane, wybrane przez siebie fragmenty książek, a następnie nieznane wcześniej, wybrane losowo fragmenty książki "W krainie legend".

      Ten rok okazał się wyjątkowy, gdyż dwie osoby zajęły pierwsze miejsce!

      Mistrzami Pięknego Czytania zostali – Jakub Kobierski i Marcel Pingot z klasay 3

      Wicemistrzem Pięknego Czytania został – Michał Osajda z klasy 2

      Gratulujemy!!!

    • Ślubowanie pierwszaków
     • Ślubowanie pierwszaków

      26.11.2021

       W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi  Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania rycerz oraz pan dyrektor dokonał pasowania na ucznia. Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszaków:)

     • 12.10.2021
      Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Ta szkoła jeszcze nie opublikowała planu lekcji.
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza Konin, ul. Leopolda Staffa 5
   • 632427214
   • https://sp10konin.edupage.org 62-510 Konin Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Marika Tomaszewska – Nowicka email: marika.tomaszewska-nowicka@konin.um.gov.pl oraz Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Justyna Bruch, email: justyna.bruch@konin.um.gov.pl
  • Logowanie