• SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
     • SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

      21.06.2022

      W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie, podczas spotkania z Siergiejem Duriaginem ( lekarzem pracującym od 20 lat w konińskim szpitalu) i jednym z najwybitniejszych producentów operowych Eugeniuszem Ławrieńczukiem, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie otrzymała od " Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód" Dyplom Dobrego Sąsiedztwa, za trud wnoszony w pomoc walczącej Ukrainie. Dziękujemy Wiceprezesowi Stowarzyszenia Panu Zdzisławowi Jacaszkowi i Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Panu Kazimierz Pałasz . W ramach podziękowań powiedziałem,że jest to wspólny wkład w pomoc wszystkich konińskich placówek.

    • "SLEEVEFACE" - MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
     • "SLEEVEFACE" - MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

      04.06.2022

      Klasa 5 odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną- Filię „Gosławice”  w ramach akcji SLEEVEFACE.
      „Sleeveface” czyli zdjęcie z okładką książki lub „ubranie się” w książkę, to najczęściej zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Można dopełnić okładkę odpowiednio dobranym strojem, rekwizytem lub aranżacją przestrzeni. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne  połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat.  Z pewnością naszym uczniom tej wyobraźni nie zabrakło! Piątoklasiści wcześniej dokonali wyboru książek i starannie przygotowali odpowiednie rekwizyty. Na miejscu ,w magicznej scenerii biblioteki,  powstawały dziesiątki niecodziennych, zaskakujących pomysłów. Niektóre z tych pomysłów udało się zarejestrować na zdjęciach.    Szóstki dla wszystkich uczestników zabawy za kreatywność i twórcze podejście do tematu !
       

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

      28.05.2022

      Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się dziwić skoro w tym dniu organizowane są zabawy, konkursy oraz inne atrakcje. Tak bawili się w tym wyjątkowym dniu uczniowie naszej szkoły:)

    • DZIEŃ FRYZUR
     • DZIEŃ FRYZUR

      23.05.2022

      Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Szkołe Podstawową nr 2 w Lublinie. Projekt nosił tytuł ,,Dzień fryzur z papieru". Uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Wydrzyńskiej i Aleksandry Gaudyn wykonali papierowe fryzury . 

    • WIOSENNA LEKCJA HISTORII
     • WIOSENNA LEKCJA HISTORII

      29.04.2022

        "By pamięć nie zginęła"

      Kwiecień jest Miesiącem Pamięci Narodowej. Jest to okazja do przypomnienia znaczących wydarzeń z bogatej historii naszego narodu. W tym roku szkolnym spotkaliśmy się w gronie społeczności szkolnej na uroczystej akademii by uczcić pamięć oraz oddać hołd bohaterom, którzy ginęli za wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

      21.04.2022

      Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia obchodzony był pod hasłem "Nasza planeta, nasze zdrowie". Tematem przewodnim był wpływ kryzysu klimatycznego na zdrowie ludzi na całym świecie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach o tematyce klimatycznej, zapoznali się z kalkulatorem emisji dwutlenku węgla, mogli wziąć udział w konkursach plastycznych. W tym dniu nie mogło też zabraknąć  akcentu związanego ze zdrowym odżywianiem - przeprowadzona została akcja ZDROWE ŚNIADANKO.

    • POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
     • POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      10.04.2022

      W piątek 8 kwietnia odbył się drugi etap Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Super Kids dla klas 3. Do tego etapu, po szkolnych zmaganiach, przeszły 2 nasze uczennice: Nadia i Wiktoria. W drugim etapie wzięła udział tylko Wiktoria Motacz, ponieważ Nadia się niestety rozchorowała Wiktoria Motacz dzielnie reprezentowała naszą szkołę. Gratulacje* czekamy na wyniki, trzymamy kciuki

    • ŻYCZENIA WIELKANOCNE
     • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

      07.04.2022

        Zdrowych, Pogodnych Świat Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja" życzy dyrekcja, nauczyciele,uczniowie oraz wszyscy pracownicy szkoły.

       

    • BEZPIECZNE ZACHOWANIA WOBEC PSA
     • BEZPIECZNE ZACHOWANIA WOBEC PSA

      06.04.2022

      W klasie 2 odbyło się spotkanie z instruktorkami szkoleniowymi psów. W czasie pogadanki dzieci poznały  zasady postępowania w kontakcie z psem min: jak odczytywać sygnały wysyłane przez psa, jak należy w prawidłowy sposób nawiązywać kontakt z psem, w jaki sposób psa głaskać, jak zachować się wobec podbiegającego psa , a także jak zachować się w przypadku zagrożenia lub realnego ataku psa. Po krótkim instruktażu dzieci miały okazję przećwiczyć prawidłowe zachowania. Każde dziecko miało możliwość nawiązania kontaktu oraz pogłaskania piesków. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali porad i pouczeń instruktorek. Z pewnością spotkanie to było dla wszystkich wartościową lekcją, która zaowocuje właściwą reakcją w razie zagrożenia ze strony obcego lub agresywnego psa.

    • SPOTKANIE Z WETERYNARZEM W RAMACH PROJEKTU "LEGOWISKA DLA PSIJACIÓŁ ZE SCHRONISKA"
     • SPOTKANIE Z WETERYNARZEM W RAMACH PROJEKTU "LEGOWISKA DLA PSIJACIÓŁ ZE SCHRONISKA"

      30.03.2022

      Dnia 30.03.22 o godz 16.30 klasa 4 wzięła udział w spotkaniu z weterynarzem - behawiorystą oraz trenerem,  opiekunem przesympatycznych piesków. Dwie urocze sunie towarzyszyły nam w tym niezwykle interesującym spotkaniu. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację multimedialną z której dowiedziały się wielu rzeczy na temat podstaw komunikacji z naszymi pupilami. W jaki sposób stworzyć środowisko, w którym zarówno pies, jak i opiekun będą czuli się dobrze. Trener szkolenia psów pokazał dzieciom wiele ciekawych sztuczek, a sunia o imieniu Nala która jest pieskiem tropiącym świetnie poradziła sobie z odnlezienim dzieci w ich kryjówkach. W czasie spotkania uczniowie skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów: gorącej herbatki oraz przepysznych słodkości. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drobne  upominki.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
     • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

      30.03.2022

      22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Jest to święto ustanowione w celu podniesienia świadomości ludzi, jak wielką rolę odgrywa woda i pogłębienia szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. O tym, jak ważna jest woda przypomnieli sobie wszyscy uczniowie podczas różnorodnych zajęć o tematyce wodnej -  przez cały dzień towarzyszyły nam zabawy i gry edukacyjne, warsztaty, quizy, pokazy, a na korytarzu szkolnym pojawiła się tematyczna gazetka.

    • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
     • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

      25.03.2022

      Dnia 25.03.22 klasa IV w ramach projektu Nowe Horyzonty obejrzała film pt:"Drogi Panie Dyktatorze". Film opowiada o trudnych dylematach etycznych dwojga głównych bohaterów: Anny, której mąż Bernd walczy na froncie, i jej nastoletniego syna, pragnącego w nowym środowisku zyskać akceptację rówieśników. Film jest piękną lekcją historii o sile wiary, miłości, przyjaźni oraz stawianiu czoła przeciwnościom losu.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGU
     • ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGU

      22.03.2022

      W Światowym Tygodniu Mózgu poznawaliśmy sposoby na jego usprawniania, możliwości wykorzystania aktualnej wiedzy o mózgu w praktyce szkolnej, ale także uczyliśmy się troszczyć o mózg. Pamiętajcie- sen, odpoczynek, relaks, nawodnienie, ruch-to podstawa.

    • SPEKTAKL TEATRALNY ,,W pustyni i w sieci''
     • SPEKTAKL TEATRALNY ,,W pustyni i w sieci''

      14.03.2022

      14.03.22 klasa 4 brała udział w spektaklu teatralnym pt: "W pustyni i w sieci" poświęcony bezpieczeństwu dzieci w internecie ze szczególnym uwzględnieniem problematyki nadużywania komputerów. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego był dla widzów wspaniałą lekcją jak bezpiecznie korzystać z sieci, jak radzić sobie z cyberprzemocą, oraz uświadomił młodym odbiorcom, że prawdziwe życie toczy się nie w świecie wirtualnym a w życiu realnym. W tym dniu dzieci odwiedziły także salę zabaw ,,Wartownia". Na miejscu zastały całą moc atrakcji. Na czterech poziomach sali uczniowie mięli okazję pobawić się i miło spędzić czas. Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie, labirynty, baseny, tajemnicze przejścia. Wrażenia były naprawdę niepowtarzalne.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza Konin, ul. Leopolda Staffa 5
   • 632427214
   • https://sp10konin.edupage.org 62-510 Konin Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Marika Tomaszewska – Nowicka email: marika.tomaszewska-nowicka@konin.um.gov.pl oraz Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Justyna Bruch, email: justyna.bruch@konin.um.gov.pl
  • Logowanie