• ZAJĘCIA EKOLOGICZNE

19.02.2023

Dnia 14 lutego 2023r.uczniowie  kl.I i lll odwiedzili Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC). Uczestniczyli w zajęciach ekologicznych  EKOPRZESTRZEŃ. Zapoznali się z różnymi sposobami ogrzewania i powstawania energii.Wysłuchali bajki pt.,,Czerwony kapturek w mieście ''. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy. Byli bardzo skupieni i zainteresowani. Szczególnie podobały im się praktyczne działania polegające na wytwarzaniu energii , którą poruszane były różne pojazdy wykonane z klocków. Dzieci były bardzo aktywne. Na zakończenie otrzymały upominki.

14.02.2023

W dniu 14.02.2023 w naszej szkole obchodziliśmy ,,Dzień Świętego Walentego", w którym przekazaliśmy życzenia osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią. Już od rana panował w szkole pełny uniesienia nastrój. Zaobserwować można było odświętny wystrój szkoły, znaczną ilość serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem. Samorząd uczniowski zorganizował ,,Pocztę Walentynkową" i rozdawał wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły  zakładki do książek, szkatułki na drobiazgi oraz podstawki do telefonu w kształcie serduszka - wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3d, które projektowali uczniowie z klas 6-8. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. Wyjątkowo starannie zaplanowano liczne zabawy i konkursy z nagrodami, które cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci. Uczniowie bawili się pod czujnym okiem nauczycieli i wychowawców. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Dzień ten ma przypominać nam o tym, co jest w życiu najważniejsze - o miłości i pozwolić zastanowić się nad nią.