Nasza szkoła włączyła się w akcję WOŚP.
Uczennica z klasy VIII zbiera na FUNDACJĘ WOŚP na stronie eskarbonka. Link poniżej:
Nasza szkoła włączyła się w akcję WOŚP.
Uczennica z klasy VIII zbiera na FUNDACJĘ WOŚP na stronie eskarbonka. Link poniżej:
Stowarzyszenie Trzech Pokoleń Konin - Gosławice Rada Rodziców Szkoła Gosławice zorganizowali niezapomniany bal noworoczny. W programie oprócz wspaniałej zabawy były zorganizowane konkursy z nagrodami, kawiarenka dla rodziców, nagrody za odlotowy rodzinny strój karnawałowy oraz ścianka na pamiątkowe zdjęcia. Kolejny tak wyjątkowy dzień dopiero za rok. Już nie możemy się go doczekać.
W 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego oddaliśmy hołd poległemu w czasie insurekcji powstańcowi. Mieszcząca się na cmentarzu parafialnym w dzielnicy Gosławice mogiła jest miejscem spoczynku Franciszka Probuckiego – młodego, zaledwie 24-letniego studenta medycyny. Franciszek Probucki uznawany jest za poległego w czasie tzw. bitwy pod Olszakiem, która miała miejsce 22 marca 1863 roku w okolicy Gosławic. W samych Gosławicach mieścił się w tym czasie szpital powstańczy, w którym ranny student zmarł w wyniku odniesionych ran niedługo później – 24 marca 1863.
Cześć zmarłemu powstańcowi złożył w 160. rocznicę insurekcji dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im Adama Mickiewicza w Koninie, Karol Fritz, któremu towarzyszyli: reprezentujący Wojskowe Centrum Rekrutacji w Koninie por. Tomasz Gierałka, dyrektor Muzeum Okręgowego w Koninie, Pani Elżbieta Barszcz oraz uczniowie klasy 2.
Styczniowa insurekcja 1863 roku, zarówno pod względem liczby uczestników, jak i czasu trwania, była największym z polskich powstań XIX wieku. Szacuje się, że przez szeregi powstańcze przeszło około 200 tysięcy ochotników i stoczono w sumie ponad 1200 mniejszych i większych bitew i potyczek. Region koniński, na którym stoczono ponad 100, mniejszych lub większych, zbrojnych starć stał się miejscem ostatecznego spoczynku ponad 500 poległych powstańców. Setki uczestników swój udział w powstaniu przypłaciło ranami i kalectwem, pobytem w rosyjskich kazamatach, wieloletnią syberyjską tułaczką, utratą rodzinnych majątków.
W ramach projektu Labolatoria Przyszłości uczniowie naszej szkoły kontynuują naukę programowania oraz robotyki korzystając z edukacyjnych klocków konstrukcyjnych SkriKit. Rozwijają w ten sposób swoje umiejętności manualne, oraz myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce. Uczniowie korzystając z aplikacji SkriMarket tworzyli także własne oraz odtwórcze wirtualne konstrukcje.Edukacyjne klocki SkriKit uczą gwarantując przy tym świetną zabawę.
Karnawał w Polsce - zapomniane tradycje i zwyczaje. Podczas warsztatów w Muzeum Okręgowym w Koninie dzieci z klas 1-3 naszej szkoły zapoznały się z najciekawszymi, zapomnianymi tradycjami, zwyczajami i zabawami karnawałowymi. Obejrzały zdjęcia z balów, maskarad, parad I spektakularnych widowisk obchodzonych w tym czasie na świecie: w Rio de Janeiro, Wenecji a także w Nowym Orleanie.Dzieci wykonały maski karnawałowe, ozdabiając je różnorodnymi materiałami: cekinami, koralikami, piórkami czy kokardkami. Dekorowały je dowolnie, według własnej inwencji twórczej.
Dnia 12.01.23 o godzinie 9.00 klasa 4 wzięła udział w konkursie na najciekawszy komiks o tematyce zimowej w programie ToonyTool. Wszyscy uczniowie wykonali bardzo ładne i ciekawe prace. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace: Jakuba Kobierskiego, który otrzymał pierwsze miejsce. II miejsce zdobył Marcel Matuszak, natomiast III ex aequo wypracowały sobie Nikola Papiera oraz Lena Jagodzińska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klasy III odwiedzili przed Świętami Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gosławicach. Uczestniczyli w lekcji poświęconej znanym i mniej znanym zwyczajom bożonarodzeniowym. Świetnie bawili się rozwiązując krzyżówki i zagadki, a na zakończenie słuchali czytania pięknie ilustrowanej książki pt. „Opowieść Bożonarodzeniowa” autorstwa Margaret Bateson-Hill.
Powered by aSc EduPage