Nasza szkoła włączyła się w akcję WOŚP.
Uczennica z klasy VIII zbiera na FUNDACJĘ WOŚP na stronie eskarbonka. Link poniżej:
Nasza szkoła włączyła się w akcję WOŚP.
Uczennica z klasy VIII zbiera na FUNDACJĘ WOŚP na stronie eskarbonka. Link poniżej:
Stowarzyszenie Trzech Pokoleń Konin - Gosławice Rada Rodziców Szkoła Gosławice zorganizowali niezapomniany bal noworoczny. W programie oprócz wspaniałej zabawy były zorganizowane konkursy z nagrodami, kawiarenka dla rodziców, nagrody za odlotowy rodzinny strój karnawałowy oraz ścianka na pamiątkowe zdjęcia. Kolejny tak wyjątkowy dzień dopiero za rok. Już nie możemy się go doczekać.
W 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego oddaliśmy hołd poległemu w czasie insurekcji powstańcowi. Mieszcząca się na cmentarzu parafialnym w dzielnicy Gosławice mogiła jest miejscem spoczynku Franciszka Probuckiego – młodego, zaledwie 24-letniego studenta medycyny. Franciszek Probucki uznawany jest za poległego w czasie tzw. bitwy pod Olszakiem, która miała miejsce 22 marca 1863 roku w okolicy Gosławic. W samych Gosławicach mieścił się w tym czasie szpital powstańczy, w którym ranny student zmarł w wyniku odniesionych ran niedługo później – 24 marca 1863.
Cześć zmarłemu powstańcowi złożył w 160. rocznicę insurekcji dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im Adama Mickiewicza w Koninie, Karol Fritz, któremu towarzyszyli: reprezentujący Wojskowe Centrum Rekrutacji w Koninie por. Tomasz Gierałka, dyrektor Muzeum Okręgowego w Koninie, Pani Elżbieta Barszcz oraz uczniowie klasy 2.
Styczniowa insurekcja 1863 roku, zarówno pod względem liczby uczestników, jak i czasu trwania, była największym z polskich powstań XIX wieku. Szacuje się, że przez szeregi powstańcze przeszło około 200 tysięcy ochotników i stoczono w sumie ponad 1200 mniejszych i większych bitew i potyczek. Region koniński, na którym stoczono ponad 100, mniejszych lub większych, zbrojnych starć stał się miejscem ostatecznego spoczynku ponad 500 poległych powstańców. Setki uczestników swój udział w powstaniu przypłaciło ranami i kalectwem, pobytem w rosyjskich kazamatach, wieloletnią syberyjską tułaczką, utratą rodzinnych majątków.
W ramach projektu Labolatoria Przyszłości uczniowie naszej szkoły kontynuują naukę programowania oraz robotyki korzystając z edukacyjnych klocków konstrukcyjnych SkriKit. Rozwijają w ten sposób swoje umiejętności manualne, oraz myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce. Uczniowie korzystając z aplikacji SkriMarket tworzyli także własne oraz odtwórcze wirtualne konstrukcje.Edukacyjne klocki SkriKit uczą gwarantując przy tym świetną zabawę.
Karnawał w Polsce - zapomniane tradycje i zwyczaje. Podczas warsztatów w Muzeum Okręgowym w Koninie dzieci z klas 1-3 naszej szkoły zapoznały się z najciekawszymi, zapomnianymi tradycjami, zwyczajami i zabawami karnawałowymi. Obejrzały zdjęcia z balów, maskarad, parad I spektakularnych widowisk obchodzonych w tym czasie na świecie: w Rio de Janeiro, Wenecji a także w Nowym Orleanie.Dzieci wykonały maski karnawałowe, ozdabiając je różnorodnymi materiałami: cekinami, koralikami, piórkami czy kokardkami. Dekorowały je dowolnie, według własnej inwencji twórczej.
Dnia 12.01.23 o godzinie 9.00 klasa 4 wzięła udział w konkursie na najciekawszy komiks o tematyce zimowej w programie ToonyTool. Wszyscy uczniowie wykonali bardzo ładne i ciekawe prace. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace: Jakuba Kobierskiego, który otrzymał pierwsze miejsce. II miejsce zdobył Marcel Matuszak, natomiast III ex aequo wypracowały sobie Nikola Papiera oraz Lena Jagodzińska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klasy III odwiedzili przed Świętami Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gosławicach. Uczestniczyli w lekcji poświęconej znanym i mniej znanym zwyczajom bożonarodzeniowym. Świetnie bawili się rozwiązując krzyżówki i zagadki, a na zakończenie słuchali czytania pięknie ilustrowanej książki pt. „Opowieść Bożonarodzeniowa” autorstwa Margaret Bateson-Hill.
Ostatniego dnia zajęć przed przerwą świąteczną cała społeczność naszej szkoły wspólnie świętowała nadchodzące Boże Narodzenie. Przedstawienie jasełkowe przypomniało wszystkim historię narodzin Jezusa. Anielski chór przeplatał przepięknymi kolędami i pastorałkami występy uczniów. Widzowie poczuli świąteczny klimat. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz na długo pozostaną w naszej pamięci.
5 grudnia w Muzeum Okręgowym w Koninie unosił się zapach korzennych przypraw... Dzieci klas I-III piekły tego dnia świąteczne pierniczki. Przy dźwiękach kolęd z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do pracy- wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka a po ich upieczeniu dekorowały je lukrem i kolorowymi posypkami. Powstały przepiękne i bardzo smaczne pierniczki w świątecznych kształtach: gwiazdki, śnieżynki, choinki, renifery, bałwanki i inne.
Uczniowie kl.II zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Gosławicach na zajęcia z okazji andrzejek. Podczas andrzejkowych wróżb było wiele śmiechu i zabawy...Zapraszamy do galerii !
Dnia 23.11.2022 odbył się konkurs na najładniejszy projekt do drukarki 3D. Wzięli w nim udział uczniowie klas VI-VIII. Młodzież z dużym zaangażowaniem i zapałem przygotowywała swoje projekty. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Wszystkie prace były bardzo ładne i ciekawe. Na szczególne wyróżnienie zasługują projekty uczennic: Nadii Zielińskiej z klasy VI oraz Gabrieli Janusz z klasy VIII. Dziewczynki ex aequo otrzymały I miejsce. Drugą nagrodę zdobył Gracjan Melerowicz, a trzecie miejsce uzyskał Aleks Skibiszewski. Nagrodę dodatkową -wyróżnienie otrzymała Katarzyna Król z klasy VIII. Wydrukowane projekty na naszej szkolnej drukarce 3d zostały przekazane na szkolny kiermasz świąteczny na który bardzo serdecznie zapraszamy ;)
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
W ramach akcji propagującej zdrowe odżywianie uczniowie klas I-III wykonywali kanapki z wykorzystaniem sezonowych warzyw. Została przeprowadzona pogadanka na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz higieny związanej z przygotowaniem i spożywaniem posiłków. Na koniec uczniowie zjedli wspólnie zdrowe i bardzo smaczne śniadanie.
Dziś 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przyszli dziś w towarzystwie swoich "przytulnek". Każdy z nas miał lub nadal ma takiego Misia, który pocieszy, do którego się przytulimy gdy nam smutno. Na lekcjach matematyki również uczciliśmy to święto 🐻Przytul dziś Misia
Dziś w naszej szkole kolejny raz obchodziliśmy dzień z cyklu Akcja-integracja, myślą przewodnią dzisiejszego dnia były diabły i anioły.
Dzień 11 listopada jest ważną datą w życiu każdego Polaka. Święto to obchodzone jest co roku dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.Uczniowie wszystkich klas obejrzeli montaż słowno-muzyczny opowiadający o odzyskaniu niepodległości. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami.Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem dyrektora szkoły Karola Fritza, który mówił o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii. Pan dyrektor zwrócił także uwagę iż dzień 11-listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i ciągle je pielęgnować.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4 korzystali z serii gier edukacyjnych Scottie Go! Niesamowite przygody, łamigłówkii barwni bohaterowie pozwolili na kontynuowanie przygody z programowaniem. Przyjazny kosmita Scottie, przeżywa liczne przygody podróżując swoim pojazdem kosmicznym w Kosmosie. Pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach gracze zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne. Programowanie odbywa się poprzez łączenie kolorowych bloczków programistycznych i układanie ich instrukcji, a następnie skanowanie ich za pomocą kamery w celu sterowania bohaterami gry i wykonywania wyznaczonych im zadań oraz tworzenia własnych programów.
Powered by aSc EduPage