TEATR ILUZJI
13.01.202412 stycznia chętni uczniowie obejrzeli w szkole program „Tajemnice iluzji” przedstawiony przez laureata wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki Iluzji. Forma spektaklu była bardzo atrakcyjna, składał się on z muzyki, iluzji, tańca, fantazji oraz elementów dydaktycznych. Widzowie zobaczyli rzeczy nieprawdopodobne: pojawianie się i znikanie, uniesienie w powietrzu, a także iluzje optyczne. Współudział uczniów w rozwiązywaniu zadań w trakcie programu z pewnością wywarł pozytywny wpływ na ich aktywne i twórcze postawy, pobudzał aktywność intelektualną oraz dawał interesujący pogląd na matematykę i fizykę. Sztuka iluzji, świat czarów oraz bajek są dzieciom bliskie, korzystnie wpływają na rozwój wyobraźni, logicznego myślenia, dostarczają miłych wrażeń i niezapomnianych przeżyć.
16
JASEŁKA
23.12.2023Ostatniego dnia zajęć przed przerwą świąteczną cała społeczność naszej szkoły wspólnie świętowała nadchodzące Boże Narodzenie. Przedstawienie jasełkowe przypomniało wszystkim historię narodzin Jezusa. Anielski chór przeplatał przepięknymi kolędami i pastorałkami występy uczniów. Widzowie poczuli świąteczny klimat. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz na długo pozostaną w naszej pamięci.
54
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
18.12.2023W dniu dzisiejszym klasa IV oraz VI oglądały w kinie Oskard film w reżyserii Johanne Helgeland pt: "Wszyscy za jednego". Opowaidał on o historii Gerdy i jej brata Ottona, których rodzice należeli do ruchu oporu podczas II wojny światowej. Pewnego dnia, tuż przed Bożym Narodzeniem 1942 roku, rodzice Gerdy i Ottona zostali aresztowani, a rodzeństwo odkryło powód - w ich domu ukrywała się dwójka żydowskich dzieci. Film poprzedziła bardzo ciekawa prelekcja na temat powstawania filmów historycznych oraz quiz sprawdzający wiedzę filmową uczniów. "Wszyscy za jednego" to film, który na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkich oglądających. Wywarł na widzach ogromne wrażenie, wzruszył, skłonił do refleksji oraz uświadomił młodym widzom jak trudno było żyć dzieciom w okresie wojny.
12
LEKCJA PLASTYKI Z DRUKARKĄ 3D
13.12.202313.12.23 klasa 3 uczestniczyła w lekcji plastyki z wykorzystaniem druku 3D. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z oprogramowaniem do projektowania, a następnie przygotowali swoje projekty. Do przygotowania swoich prac plastycznych dzieci wykorzystały także szablony wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3d, które ułatwiły im wykonanie ciekawych prac. Lekcja modelowania 3D rozwinęła umiejętności przestrzenne, wizualizację przestrzenną oraz rotację wyobrażeniową uczestników zajęć. Lekcja plastyki w 3D udowodniła, że wykorzystanie druku 3D jest bardzo pomocne oraz ma walory estetyczno - artystyczne.
19
OZDOBY ŚWIĄTECZNE - DRUKARKA 3D
11.12.2023Uczniowie naszej szkoły rozpaczęli pracę w programie Tinkercad projektując przepiękne ozdoby świąteczne.
72
I TY MOŻESZ KODOWAĆ- SZKOLNY KONKURS PROGRAMOWANIA
11.12.2023Dnia 11 grudnia 2023r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Kodowania ze studio.code.org. Celem tego turnieju było:
- popularyzacja umiejętności programowania,
- kształtowanie zdolności samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy z zakresu kodowania,
- poszerzenie swoich wiadomości i umiejętności z zakresu informatyki.
Do konkursu przystąpiły klasy: 4, 5, oraz 6. Uczniowie mieli do rozwiązania zadania w czasie maksimum 60 minut.
Wyniki konkursu:
Grupa klas IV-VI
Jakub Kobierski - 1 miejsce
Blanka Zatorska - 2 miejsce
Antoni Chwaciński - 3 miejsce
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez RR
Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrych wyników, które pozwolą uzyskać jeszcze lepsze rezultaty w następnych turniejach :)
10
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
29.11.2023W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Były wróżby, konkursy i świetna zabawa :)
8
ELEMENTY ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA
24.11.2023"Elementy robotyki i programowania" to dodatkowe zajęcia które cieszą się zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Programowanie wymaga precyzji, strategii ale także umiejętności współpracy w grupe. Uczniowie klasy 7 wspólnie z młodszymi kolegami z klasy 4 planowali pracę, przedstawiali propozycję rozwiązań wykonywanych zadań. Siódmoklasiści poszerzali swoją wiedzę i umiejętności - składając roboty. Do pracy z robotami wykorzystane zostały także maty tematyczne, które ułatwiły uczniom wykonywanie zadań. Przygotowali je uczniowie klasy ósmej na zajęciach kreatywnych w minionym roku szkolnym.
W galerii poniżej fotorelacja obrazująca pracę uczniów w czasie zajęć.
36
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
21.11.2023Już po raz kolejny 21 listopada obchodzimy w nasze szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. pod hasłem: „ Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…” Dziń ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji.
,, Szkoły pełne Talentów "
15.11.2023Nasz szkoła przystąpiła do akcji ,, Szkoły pełne Talentów. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się uzbierać dużą liczbę talenciaków, które wymieniliśmy na zestaw piłek do koszykówki oraz zestaw farb plakatowych i klej.
Dziękujemy wszystkim za pomoc!
SPOTKANIE W MUZEUM OKRĘGOWYM
15.11.2023Dzięki zaproszeniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie uczniowie kl.7 uczestniczyli w lekcji "Wokół żydowskiego Konina" w Muzeum Okręgowym w Koninie.
2
Twórcza współpraca. Oryginalny habitat dla ptaków przed szkołą
13.11.2023Oryginalna rzeźba stanęła przed Szkołą Podstawową nr 10 w Koninie - Gosławicach. Uczniowie podziwiali nowy habit dla ptaków oraz byli pod ogromnym wrażeniem, że to miejsce jest dla ptaków. Rzeźba jest efektem letniego pleneru dla wszystkich zainteresowanych, który odbył się w Muzeum Okręgowym w Koninie. Bliźniacza praca znajduje się w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Szkoła przez wiele lat realizuje wraz z konińskim muzeum różne innowacje edukacyjne i jest to niewątpliwie jeden z powodów dlaczego ta rzeźba znalazła właśnie tutaj "schronienie".
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10.11.2023Dzień 11 listopada jest ważną datą w życiu każdego Polaka. Święto to obchodzone jest co roku dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.
510000000_6773356042743097_4377475748531291776_n.mp4
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję "Szkoła do hymnu" dlatego o symbolicznej godzinie cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała "Mazurek Dąbrowskiego". Uczniowie wszystkich klas obejrzeli montaż słowno-muzyczny opowiadający o odzyskaniu niepodległości. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu chóru szkolnego oraz klas 1-8.Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem Pana dyrektora szkoły Karola Fritza, który mówił o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii. Pan dyrektor zwrócił także uwagę iż dzień 11-listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i ciągle je pielęgnować.
POKAZ MUSZTRY PARADNEJ Z CKU W KONINIE
09.11.2023Dzisiaj z naszej szkole odbył się pokaz musztry paradnej przygotowanej przez drużynę uczniów CKU w Koninie Pokaz zorganizowała Rada Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu dyrekcji, wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
22
ŚWIATEŁKO PAMIĘCI
30.10.2023Uczniowie SP10 ze zniczami i kwiatami odwiedzili miejscowy cmentarz by uczcić pamięć zmarłych nauczycieli. Tam zapalili symboliczne światełko i złożyli kwiaty na grobach Stanisława Borowskiego, pierwszego kierownika szkoły z 1919 roku oraz Józefa Brudkowskiego, pierwszego powojennego kierownika szkoły. Uczniowie odwiedzili także groby nauczycielki Marii Szczepaniak, nauczyciela Wacława Matulko, Aleksandry Lebiody, Rozalii Szparagowej oraz Stanisławy Tęczyńskiej, która w czasie II wojny światowej była nauczycielką tajnego nauczania w Cukrowni Gosławicach. Znicz zapłonął także przy tablicy odsłoniętej z okazji 90 lecia szkoły, a poświęconej Stefanowi Rybarczykowi, przedwojennemu kierownikowi szkoły z lat 1934-39, który został zamordowany przez Sowietów w Charkowie. Uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy Rondzie Batalionów Chłopskich oraz na Grobie Nieznanego Powstańca.
5
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie