Tak bawili się w piątek 18 marca uczniowie naszej szkoły :)
14.03.22 klasa 4 brała udział w spektaklu teatralnym pt: "W pustyni i w sieci" poświęcony bezpieczeństwu dzieci w internecie ze szczególnym uwzględnieniem problematyki nadużywania komputerów. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego był dla widzów wspaniałą lekcją jak bezpiecznie korzystać z sieci, jak radzić sobie z cyberprzemocą, oraz uświadomił młodym odbiorcom, że prawdziwe życie toczy się nie w świecie wirtualnym a w życiu realnym. W tym dniu dzieci odwiedziły także salę zabaw ,,Wartownia". Na miejscu zastały całą moc atrakcji. Na czterech poziomach sali uczniowie mięli okazję pobawić się i miło spędzić czas. Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie, labirynty, baseny, tajemnicze przejścia. Wrażenia były naprawdę niepowtarzalne.
We wtorek 08.03.22 uczniowie klas 1, 3 i 4 pojechali do kina Helios w Koninie na seans filmowy pt:"Clifford Wielki Czerwony Pies".Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazja do integracji uczniów, wzmocnienia więzi koleżeńskiej oraz wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Przygody filmowych bohaterów dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych emocji, które sprawiły, że w oczach widzów pojawiło się wzruszenie i zakręciła się łezka w niejednym oku. Po obejrzeniu filmu uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły.
Szukasz możliwości, by dać upust swojej miłości?
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Legowiska dla psijaciół ze schoniska"
Jako placówka oświatowa, której zadaniem jest wychowywanie i edukowanie w duchu wartości głoszących wolność i niepodległość każdego człowieka, wyrażamy stanowczy sprzeciw w sprawie agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Jednocześnie gotowi jesteśmy na okazanie wszelkiej pomocy naszym sąsiadom Ukraińcom w wymiarze materialnym i społecznym.
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 w Koninie
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty Czwartek, a Bartkowa uwierzyła - pysznych pączków nasmażyła".
Tłusty Czwartek to zdecydowanie ulubiony dzień w roku każdego łasucha. Zgodnie z tą tradycją w dniu 24 lutego uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły w tradycyjny sposób uczcili ostatni dzień karnawału. Oprócz degustacji uczniowie brali udział w konkursach i zabawach. Dzieci poznały krótką tradycję tego święta. Według dawnych przesądów mówiono, że "Jeżeli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, temu w życiu nie będzie się wiodło". Wszystkie zjedzone pączki, z pewnością przyniosą dużo szczęścia!
Czego bardzo życzymy!
Święto zakochanych wypada 14 lutego. Od wielu lat jest ono popularną tradycją w Polsce i w wielu innych miejscach na świecie. Większość par obchodzi Walentynki, ponieważ jest to świetna okazja do urozmaicenia codzienności w związku i spędzenia wspólnie romantycznych chwil. Pary wręczają sobie wówczas prezenty, kartki z życzeniami i miło spędzają ten pełen miłości czas. Ciepłe słowa skierowane w stronę ukochanej osoby sprawią, że na jej twarzy pojawi się uśmiech. Walentynki świętujemy okazując miłość naszym bliskim poprzez obdarowywanie ich kartkami, kwiatami i innymi prezentami.
Dzień Bezpiecznego Internetu odbył się w tym roku szkolnym pod hasłem:"DZIAŁAJMY RAZEM". Głównym celem tego dnia jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych, bezpieczeństwa online, oraz promocja pozytywnego wykorzytania Internetu. W klasach 1-4 odbyło się wiele działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci: rozmowy, pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie młodszych klas obejrzeli film pt:"Sieciaki" oraz wykonali prace plstyczne na ten temat. Uczniowie starszych klas zapoznali się z zasadami obowiązującymi w Internecie, wykonali prezntacje multimedialne oraz animacje i prace w scratch-u.
od 27 stycznia do 18 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dołączyli do grona czytelników biblioteki. Wczoraj odbyła się lekcja biblioteczna, podczas której pierwszoklasiści poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, dowiedzieli się, jak zachowywać się w bibliotece i jak obchodzić się z książkami.
Na koniec otrzymali powitalny prezent. Instytut Książki, w ramach kampanii "Mała książka – wielki człowiek", po raz kolejny przygotował dla każdego pierwszoklasisty Wyprawkę Czytelniczą. Kampania ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie książki zaprasza dzieci do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Co roku jesienią w bibliotece szkolnej odbywa się kiermasz z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki. W tym roku również od października można było kupić książki z literatury dziecięcej, kolorowanki, książeczki edukacyjne, poradniki. Kiermasz cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych, a biblioteka otrzymuje w formie rabatu ciekawe książki, które po zaksięgowaniu trafiają na biblioteczne półki, a następnie do czytelnika.
Uczniowie klasy piątej wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. W strojach starożytnych bogów i herosów zagościli na uczcie olimpijskiej u Zeusa. Opowiedzieli o swoim pochodzeniu, powiązaniach rodzinnych i niezwykłych przygodach. Lekcja była utrwaleniem wiadomości dotyczących wierzeń starożytnych Greków.
25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.
W naszej szkole dziś również zagościły małe i duże misie, ulubione przytulanki, nie tylko tych najmłodszych. Dzieci ćwiczyły z misiami na lekcjach wychowania fizycznego, podczas lekcji bibliotecznych i zajęć w świetlicy dowiedziały się skąd wzięło się dzisiejsze, stosunkowo nowe święto. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Misie są też bohaterami wielu książek, bajek i filmów. Wszyscy znają Kubusia Puchatka, misia Paddingtona, Colargola, czy Uszatka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały fragmentów książki o przygodach misia Paddingtona, a kolorowanki i rysunki misiów, które dziś powstały można podziwiać na szkolnym korytarzu.
Fragmenty Konwencji Praw Dziecka na szkolnych korytarzach, interaktywne quizy i gra memory dla starszych uczniów, kolorowanki dla najmłodszych oraz konkurs plastyczny - tak w tym roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, wyjątkowe święto ustanowione uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka -najważniejszego dokumentu gwarantującego wszystkim dzieciom równe prawa, niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania.
17 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy, podczas którego, jak co roku, wybrany został MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA.
Wzięli w nim udział uczniowie klas 2 i 3:
Antoni Chwaciński, Marta Dębowska, Antoni Jakubowski, Jakub Kobierski, Oskar Kordyl, Michał Osajda, Marcel Pingot i Amelia Sawicka.
Dzieci czytały znane, wybrane przez siebie fragmenty książek, a następnie nieznane wcześniej, wybrane losowo fragmenty książki "W krainie legend".
Ten rok okazał się wyjątkowy, gdyż dwie osoby zajęły pierwsze miejsce!
Mistrzami Pięknego Czytania zostali – Jakub Kobierski i Marcel Pingot z klasay 3
Wicemistrzem Pięknego Czytania został – Michał Osajda z klasy 2
Gratulujemy!!!
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania rycerz oraz pan dyrektor dokonał pasowania na ucznia. Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszaków:)
Powered by aSc EduPage