• Projekt Filmowy Nowe Horyzonty
     • Projekt Filmowy Nowe Horyzonty

      10.10.2022

      Dnia 06.10.22 r klasa 5 wzięła udział w projekcie filmowym Nowe Horyzonty. Uczniowie obejrzeli film pt:" Łowcy Czarownic". Opowiadał on o dwójce przyjaciół nieśmiałym Jovanie i zadziornej Milicy,  oraz o  nieoczekiwanej przyjaźni między skrajnie różnymi osobowościami. Dziecięcy bohaterowie odkryli siły drzemiące w zaufaniu i mocy czerpanej ze wsparcia drugiej osoby. Młodzi widzowie, obserwując Milicę i Jovana,  szybko odnaleźli odpowiedź na pytanie, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz uzmysłowi sobie trud życia z niepełnosprawnością.

       

    • WYŚCIGI ROBOTÓW VEX IQ
     • WYŚCIGI ROBOTÓW VEX IQ

      06.10.2022

      W dniu dzisiejszym  odbyły się wyścigi robotów. Chłopcy z klasy 8 chętnie wzięli  w nich udział. Wyzwaniem które na nich czekało było przeniesienie piłeczki z jednego miejsca na  wyznaczone w jak najkrótszym czasie. Każdy miał własnego robota i mógł popisać się umiejętnościami. Uczniowie mieli dużo zabawy i radości podczas wyścigu. W czołowej trójce znaleźli się Wojciech Kobierski, Juliusz Smektała oraz Jan Kurlapski. Chłopcy otrzymają dyplomy oraz breloczki zaprojektowane i wydrukowane na szkolnej drukarce 3D.

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspaniałą zabawę wszystkim uczestnikom ;)

    • Roboty WEX IQ - Drukarka 3D - Projekt MEiN
     • Roboty WEX IQ - Drukarka 3D - Projekt MEiN

      05.10.2022

      VEX IQ to idealny zestaw do nauki programowania. W ramach projektu ,,Laboratorium przyszłości" uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem i dużym zaangażowaniem składali różne wersje robotów. Sterowanie dostarczyło im wielu wrażeń i radości oraz było doskonałą lekcją robotyki.W pierwszym miesiącu zajęć dzieci uczyły się także obsługi drukarki 3D jak zakładać i wprowadzać filament, kalibrować urządzenie i poziomować stół. W różnych aplikacjach tworzyły pierwsze swoje projekty. Efekty ich pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

    • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Konin
     • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Konin

      29.09.2022

      Dnia 23 września w naszej szkole odbyły się Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Konin. W dniu wyborów uczniowie mogli samodzielnie jak dorośli obywatele dokonać wyboru swoich przedstawicieli, którzy będą ich reprezentantami w strukturach Młodzieżowej Rady Miasta. Wybory wygrał Wojciech Kaczor z klasy 8, który będzie reprezentował naszą szkołę. Uczniowie już od najmłodszych klas uczą się na czym polegają demokratyczne wybory. Samorządność uczniowska to doskonałe ćwiczenia z demokracji, zaangażowania i dialogu tak ważnego dla wszystkich. Uczniowie uczą się procesów demokratycznych w praktyce oraz rozwijają umiejętności potrzebne do życia w większej wspólnocie.

    • Dodatkowe zajęcia z szermierki
     • Dodatkowe zajęcia z szermierki

      23.09.2022

       Szermierkia to niezwykła dyscyplina sportu. Na pewno niejedno dziecko, słuchając opowieści o dzielnych, walczących rycerzach, zamierzało choć raz, być jednym z nich. Czemu więc nie spełnić tych marzeń i nie spróbować swoich sił w szermierce? Swoje pierwsze zajęcia z tego niezwykłego sportu rozpoczęli właśnie uczniowie klasy III. Są to zajęcia dodatkowe, które mają na celu rozwijanie pasji, zapewnienie dobrej zabawy poprzez aktywność fizyczną, a także chęć zaszczepienia naturalnej potrzeby ruchu w przyszłości.  

      Zapraszamy wszystkich pozostałych uczniów z tej klasy, którzy są jeszcze niezdecydowali, by dołączyli do grupy i rozpoczęli prawdziwą przygodę.  Pamiętajcie, że każda aktywność fizyczna to dobra zabawa i przyjemna forma spędzania wolnego czasu dająca ogromną radość.

                                      Zajęcia odbywają się bezpłatnie w piątki. Zapraszamy ;)

       

    • EKO-SZKOŁA
     • EKO-SZKOŁA

      03.09.2022

        Nowy Rok szkolny rozpoczynamy świetną wiadomością - właśnie po raz kolejny otrzymaliśmy tytuł EKO-SZKOŁA. To efekt działań podejmowanych przez cały poprzedni rok szkolny w ramach ogólnopolskiego projektu EKO-SZKOŁA i najlepsza motywacja do dalszej pracy!

    • 1 sierpnia 1944 - Powstanie Warszawskie - Pamiętamy!
     • 1 sierpnia 1944 - Powstanie Warszawskie - Pamiętamy!

      01.08.2022

      Polskie wystąpienie zbrojne przeciw wojskom niemieckim okupującym stolicę Polski,  zryw był częścią zorganizowanej przez Armię Krajową akcji „Burza”.  1 sierpnia do walk przystąpiło około 30tys. żołnierzy Armii Krajowej stan ich uzbrojenia przedstawiał się wręcz tragicznie gdyż tylko około 10%  żołnierzy posiadało broń.  Powstańcy musieli stawić czoła stałemu garnizonowi niemieckiemu w sile około 20tys. w pełni uzbrojonych ludzi z czego ponad połowa to regularne wojsko.  Niemcy mogli liczyć ponadto na wsparcie jednostek pancernych, artylerii i lotnictwa.Powstanie rozpoczęło się 1 sierpnia o godz. 17:00 (Godzina „W”) wtedy jednostki Okręgu Warszawskiego AK oraz oddziały dyspozycyjne Komendy Głównej AK zaatakowały niemieckie obiekty we wszystkich dzielnicach okupowanej Warszawy. Do akcji powstańczej spontanicznie przyłączała się ludność cywilna, która pomagała walczącym w budowaniu barykad, umocnień oraz kopaniu rowów przeciwczołgowych. W Powstaniu Warszawskim oprócz oddziałów Armii Krajowej brali udział również żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ) oraz Armii Ludowej (AL). Niestety wobec małej liczby zrzutów ze strony aliantów oraz  braku pomocy ze strony wojsk sowieckich stojących na prawym brzegu Wisły, 2 października 1944 roku powstanie po 63 dniach walki zakończyło się klęską wojsk powstańczych.

      Chwała Bohaterom !!!

    • SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
     • SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

      21.06.2022

      W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie, podczas spotkania z Siergiejem Duriaginem ( lekarzem pracującym od 20 lat w konińskim szpitalu) i jednym z najwybitniejszych producentów operowych Eugeniuszem Ławrieńczukiem, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie otrzymała od " Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód" Dyplom Dobrego Sąsiedztwa, za trud wnoszony w pomoc walczącej Ukrainie. Dziękujemy Wiceprezesowi Stowarzyszenia Panu Zdzisławowi Jacaszkowi i Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Panu Kazimierz Pałasz . W ramach podziękowań powiedziałem,że jest to wspólny wkład w pomoc wszystkich konińskich placówek.

    • "SLEEVEFACE" - MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
     • "SLEEVEFACE" - MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

      04.06.2022

      Klasa 5 odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną- Filię „Gosławice”  w ramach akcji SLEEVEFACE.
      „Sleeveface” czyli zdjęcie z okładką książki lub „ubranie się” w książkę, to najczęściej zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Można dopełnić okładkę odpowiednio dobranym strojem, rekwizytem lub aranżacją przestrzeni. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne  połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat.  Z pewnością naszym uczniom tej wyobraźni nie zabrakło! Piątoklasiści wcześniej dokonali wyboru książek i starannie przygotowali odpowiednie rekwizyty. Na miejscu ,w magicznej scenerii biblioteki,  powstawały dziesiątki niecodziennych, zaskakujących pomysłów. Niektóre z tych pomysłów udało się zarejestrować na zdjęciach.    Szóstki dla wszystkich uczestników zabawy za kreatywność i twórcze podejście do tematu !
       

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

      28.05.2022

      Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się dziwić skoro w tym dniu organizowane są zabawy, konkursy oraz inne atrakcje. Tak bawili się w tym wyjątkowym dniu uczniowie naszej szkoły:)

    • DZIEŃ FRYZUR
     • DZIEŃ FRYZUR

      23.05.2022

      Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Szkołe Podstawową nr 2 w Lublinie. Projekt nosił tytuł ,,Dzień fryzur z papieru". Uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Wydrzyńskiej i Aleksandry Gaudyn wykonali papierowe fryzury . 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza Konin, ul. Leopolda Staffa 5
   • 632427214
   • https://sp10konin.edupage.org 62-510 Konin Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Marika Tomaszewska – Nowicka email: marika.tomaszewska-nowicka@konin.um.gov.pl oraz Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Justyna Bruch, email: justyna.bruch@konin.um.gov.pl
  • Logowanie