• INTERNETOWE LOVE
     • INTERNETOWE LOVE

      27.10.2022

      Co wspólnego ma Internet z teatrem? Okazuje się, że dużo, o czym mogli się dowiedzieć uczniowie klasy 5, którzy 26.10.2022 wybrali się na spektakl "Pierwsza miłość - Internetowe love". Udział w przedstawieniu to jedna z kilku form działań profilaktycznych zaplanowanych w ramach szkolnego projektu ,,Tydzień Bezpiecznego Internetu". Spektakl, przygotowany przez teatr Wrocławski In-Art, porusza niezwykle ważny i palący problem zagrożeń płynących z Internetu. Treść sztuki pokazuje skutki zjawiska cyberprzemocy  i jego wpływ na życie nastolatków. Reżyser do stworzenia teatralnej opowieści wykorzystał znane utwory literackie: ,,Mały książe" ,, Piękną i Bestia" ,,Ten obcy" oraz wiersze Gałczyńskiego, Herberta, Szymborskiej. Spektakl przestrzega i poucza, jak radzić sobie w sytuacjach zawierania znajomości, korzystania z portali społecznościowych czy przemocy w sieci.

    • NAUKA Z WYOBRAŹNIĄ
     • NAUKA Z WYOBRAŹNIĄ

      25.10.2022

      W dniu dzisiejszym najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych zajęciach z robotyki. Poznali budowę oraz uczyli się sterować robotami VEX IQ zakupionymi w ramach projektu MEiN "Labolatoria Przyszłości". Maluchy świetnie poradziły sobie z obsługą robotów. Do pomocy chętnie włączyli się starsi koledzy z klasy 8. Zajęcia dostarczyły uczniom wielu wrażeń,  radości a także dały możliwość realizowania własnych nowatorskich pomysłów. Uczniowie klas - 7 i 8 rozpoczęli naukę programowania robotów korzystając z aplikacji VEXcode. Polega ono na układaniu odpowiednich bloków, które są uczniomim dokonale znane z języka programowania Scratha realizowanego na zajęciach informatyki już od najmłodszych lat. Po zapisaniu projektów roboty wykonywały zaprogramowane komendy. Uczniowie rozwijali umiejętność analogicznego i logicznego myślenia, uczyli się współpracy i kreatywności.

       

    • BĘDĘ KOCHAŁ I CZCIŁ MOJĄ OJCZYZNĘ - POLSKĘ
     • BĘDĘ KOCHAŁ I CZCIŁ MOJĄ OJCZYZNĘ - POLSKĘ

      20.10.2022

      Dnia 20.10.2022 uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów przez rycerza z Muzeum Okręgowego w Koninie. Podczas przemówienia oraz prezentacji multimedialnej pan dyrektor szkoły Karol Fritz nawiązał do historii pierwszych uczniów z ubiegłego stulecia, oraz życzył Pierwszoklasistom sukcesów w odkrywaniu tajników wiedzy.Najmłodsi uczniowie złożyli kwiaty pod popiersiem Adama Mickiewicza. Starsi koledzy i koleżanki zobowiązali się pomagać, aby szkolne życie upływało radośnie i szczęśliie. Uczniowie zostali obdarowani licznymi prezentami ufundowanymi przez rodziców, Radę Rodziców oraz WORD w Koninie. Po uroczystości Rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek. 

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      17.10.2022

      Dnia 13.10.2022 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. Młodzi artyści piosenką i wierszem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Dyrektor Szkoły zapoznał uczniów z historią Dnia Edukacji, oraz wręczył nagrody wszystkim wyróżnijącym się nauczycielom i pracownikom szkoły. Przedstawicielka RR pani Monika przekazała życzenia i podziękowania dla nauczycieli za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

    • INNOWACJA!
     • INNOWACJA!

      12.10.2022

      W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III będą uczestniczyli w comiesięcznych warsztatach, które będą się odbywały w Muzeum Okręgowym w Koninie.Zajęcia będą pobudzały wyobraźnię, rozwijały sprawność manualną i koordynację wzrokową. Dzieci zaprezentują swoje umiejętności. Zajęcia zapewniają dużo zabawy i radości!Dzieci z przyjemnością uczestniczyły w pierwszych warsztatach pod hasłem ,,Makatki- mądrości że ściany''.

    • KLOCKI LEGO
     • KLOCKI LEGO

      11.10.2022

      Klocki Lego to jedna z najbardziej kultowych zabawek w historii. Budowanie z klocków to wspaniała zabawa, która nie tylko pobudza wyobraźnię, ale wpływa na sprawność manualną i koordynację wzrokową. Dzisiaj wymarzone konstrukcje z klocków Lego, swój niepowtarzalny świat budowali uczniowie z klasy 5. 

    • Projekt Filmowy Nowe Horyzonty
     • Projekt Filmowy Nowe Horyzonty

      10.10.2022

      Dnia 06.10.22 r klasa 5 wzięła udział w projekcie filmowym Nowe Horyzonty. Uczniowie obejrzeli film pt:" Łowcy Czarownic". Opowiadał on o dwójce przyjaciół nieśmiałym Jovanie i zadziornej Milicy,  oraz o  nieoczekiwanej przyjaźni między skrajnie różnymi osobowościami. Dziecięcy bohaterowie odkryli siły drzemiące w zaufaniu i mocy czerpanej ze wsparcia drugiej osoby. Młodzi widzowie, obserwując Milicę i Jovana,  szybko odnaleźli odpowiedź na pytanie, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz uzmysłowi sobie trud życia z niepełnosprawnością.

       

    • WYŚCIGI ROBOTÓW VEX IQ
     • WYŚCIGI ROBOTÓW VEX IQ

      06.10.2022

      W dniu dzisiejszym  odbyły się wyścigi robotów. Chłopcy z klasy 8 chętnie wzięli  w nich udział. Wyzwaniem które na nich czekało było przeniesienie piłeczki z jednego miejsca na  wyznaczone w jak najkrótszym czasie. Każdy miał własnego robota i mógł popisać się umiejętnościami. Uczniowie mieli dużo zabawy i radości podczas wyścigu. W czołowej trójce znaleźli się Wojciech Kobierski, Juliusz Smektała oraz Jan Kurlapski. Chłopcy otrzymają dyplomy oraz breloczki zaprojektowane i wydrukowane na szkolnej drukarce 3D.

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspaniałą zabawę wszystkim uczestnikom ;)

    • Roboty WEX IQ - Drukarka 3D - Projekt MEiN
     • Roboty WEX IQ - Drukarka 3D - Projekt MEiN

      05.10.2022

      VEX IQ to idealny zestaw do nauki programowania. W ramach projektu ,,Laboratorium przyszłości" uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem i dużym zaangażowaniem składali różne wersje robotów. Sterowanie dostarczyło im wielu wrażeń i radości oraz było doskonałą lekcją robotyki.W pierwszym miesiącu zajęć dzieci uczyły się także obsługi drukarki 3D jak zakładać i wprowadzać filament, kalibrować urządzenie i poziomować stół. W różnych aplikacjach tworzyły pierwsze swoje projekty. Efekty ich pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza Konin, ul. Leopolda Staffa 5
    • 632427214
    • https://sp10konin.edupage.org 62-510 Konin Poland
    • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Marika Tomaszewska – Nowicka email: marika.tomaszewska-nowicka@konin.um.gov.pl oraz Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Justyna Bruch, email: justyna.bruch@konin.um.gov.pl
   • Logowanie