• Uczta na Olimpie 
     • Uczta na Olimpie 

      08.05.2024

      W  ramach lekcji j.polskiego uczniowie klasy 5 przygotowali Ucztę na Olimpie.  Ubrani w stroje z epoki bogowie, boginie oraz herosi opowiadali o swoim życiu i niezwykłych przygodach. Delektowali się przy tym boskim nektarem i ambrozją.

    • KONIŃSKI DZIEŃ MUZYKI
     • KONIŃSKI DZIEŃ MUZYKI

      29.04.2024

      Nasza szkoła wzięła udział w warsztatach z okazji Konińskiego Dnia Muzyki. Organizatorem projektu jest Fundacja Barwy Kultury, a współorganizatorami: Konin. Tu płynie energia, Szkoła Podstawowa nr 4, Koniński Dom Kultury, Studio Piosenki Estradowej HIT. 

    • KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZDROWIA
     • KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZDROWIA

      29.04.2024

       Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o przeciwdziałaniu uzależnieniom organizowanej przez Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie. W tym roku hasło Olimpiady brzmiało "Promuję zdrowie". Uczniowie, w dwóch kategoriach wiekowych (kl.4-6 i 7-8), rozwiązywali test, a dzisiaj Ci, którzy uzyskali najlepsze wyniki odebrali nagrody w Raruszu Miejskim. Antek, Michał, Borys, Sebastian, Maja i Karolina - wielkie brawa i gratulacje dla Was!

    • Mistrzynie Polski są wśród nas!
     • Mistrzynie Polski są wśród nas!

      17.04.2024

      Mistrzynie Polski są wśród nas! Bijemy brawo i składamy serdeczne gratulacje uczennicom naszej szkoły: Gabrysi Pingot, Klarze Szczepankiewicz i Marcelinie Zalewskiej, tańczącym w Szkole Tańca i Baletu FART. Dziewczynki brały udział w Mistrzostwach Polski Art Dance w Skierniewicach i wróciły ze złotymi medalami! Gabi, Klara i Marcelina tańcząc w formacji zajęły pierwsze miejsca w kategoriach MP Formacja Dzieci Master Jazz oraz MP Formacja Dzieci Master MOD/WSP. Indywidualnie ogromny sukces odniosła Gabrysia Pingot, zwyciężając w kategorii Solo Show Dance! Dziewczynki, jesteście niesamowite!Trzymamy kciuki za Wasze kolejne sukcesy!

    • DZIEŃ WIOSNY
     • DZIEŃ WIOSNY

      21.03.2024

      Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły zgodnie z tradycją pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęły się od przygotowania wielkanocnych pisanek oraz pierwszych wiosennych kwiatów. Nie zabrakło rozmów o tej wyjątkowej porze roku oraz spacerów, zabaw i piosenek.

    • MIŁOŚĆ NIE TYLKO OD ŚWIĘTA...
     • MIŁOŚĆ NIE TYLKO OD ŚWIĘTA...

      09.02.2024

      Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i opiekunów tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze udekorowano w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych.

    • TŁUSTY CZWARTEK
     • TŁUSTY CZWARTEK

      08.02.2024

      Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Takiego dnia w kalendarzu wypatruje każdy łasuch. W naszej szkole również nie zabrakło dzisiaj słodyczy. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich dzieci, nauczycieli oraz pracowników szkoły przepyszne pączki za co bardzo dziękujemy :)  

    • WALENTYNKI Z DRUKARKĄ 3D
     • WALENTYNKI Z DRUKARKĄ 3D

      07.02.2024

      Do walentynek zostało jeszcze kilka dni, ale z racji rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych, już w tym tygodniu uczniowie z klas 7-8 przygotowywali wiele ciekawych projektów walentynkowych w programie Tinkercad.  Uczniowie dodali odrobinę kreatywności i wyjątkowości, by własnoręcznie przygotowane projekty walentynkowe były oryginalne i niepowtarzalne. Miłość to najbardziej skuteczna i uniwersalna forma magii!!! Druk 3D to udowadnia, bo zapewnia wachlarz możliwości prezentów walentynkowych, które są niebanalne, osobiste i przez to bardzo cenione. Niezależnie od tego , czy jest to biżuteria, rzeźba czy pudełko, prezent wydrukowany  w 3D pokaże ukochanej osobie jak bardzo jest ważna i wyjątkowa.

    • KINO SZKOŁA W KDK - "ŚWIAT BUSTERA"
     • KINO SZKOŁA W KDK - "ŚWIAT BUSTERA"

      07.02.2024

      Dnia 07.02.2024 roku klasa 6 obejrzała bardzo ciekawy i interesujący film w ramach projektu Kino Szkoła pt: "Świat  Bustera". Przed obejrzeniem filmu uczniowie mięli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej prelekcji przygotowanej przez edukatora na tematy związane z pierwszą miłością oraz problemów wieku dorastania."Świat Bustera" to film który w prosty, a jednocześnie głęboki sposób, poruszał wiele wątków dotyczących relacji międzyludzkich, w tym rodzinnych i rówieśniczych. Obserwowaliśmy, jak młodzi bohaterowie nawiązywali kontakty, przeżywali pierwsze zauroczenia, rywalizowali o względy koleżanki. Na szczególne docenienie zasługuje sposób przedstawienia więzi tytułowego bohatera z młodszą, niepełnosprawną siostrą. Buster był uważny, czuły i uczynny, jednak bez przesady i narzucania się. Film podkreślił znaczenie posiadania zainteresowań, ale jednocześnie uczył, że nie są one najważniejsze. Gdy trzeba, Buster potrafił zrezygnować z ważnego występu by pomóc starszemu sąsiadowi w realizacji jego ostatniego, najważniejszego marzenia. Świat Bustera docenia znaczenie wspólnoty, właściwych relacji sąsiedzkich oraz samodzielności.  Film zaraził widzów optymizmem. Główny bohater nawet w trudnych chwilach nie poddawał się i szukał skutecznych rozwiązań. Jego odwaga bycia sobą może być wspaniałym przyczynkiem do rozmowy o umiejętności nawiązywania kontaktów, nieśmiałości, samodzielności i zaradności a także o przyjaźni i spełnianiu marzeń.

    • Drukarka 3D na lekcji plastyki - Laboratoria Przyszłości
     • Drukarka 3D na lekcji plastyki - Laboratoria Przyszłości

      06.02.2024

      05.02.2024 w klasach 1-3 odbyła się kolejna lekcja plastyki z wykorzystaniem druku 3D. W ramach cyklu zajęć z użyciem urządzeń, które są na wyposażeniu projektu ministerialnego w naszej szkole, tym razem uczniowie klas 1-3 poznali działanie, funkcje i wykorzystanie drukarki 3D na lekcji plastyki. Monitorowanie pracy drukarki i korzystanie z efektów pracy tego urządzenia wykorzystaliśmy na lekcji plastyki. Z wydrukowanych szablonów uczniowie młodszych klas przygotowywali ciekawe, pomysłowe i kreatywne kompozycje oraz kartki walentynkowe.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza Konin, ul. Leopolda Staffa 5
   • 632427214
   • https://sp10konin.edupage.org 62-510 Konin Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Marika Tomaszewska – Nowicka email: marika.tomaszewska-nowicka@konin.um.gov.pl oraz Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Justyna Bruch, email: justyna.bruch@konin.um.gov.pl
  • Logowanie